Avtor: arhiv Objavljeno: 22. 01. 2012

Sveta maša in koncert Moškega pevskega zbora Janko Kersnik z gosti

Pri sveti maši v cerkvi sv Tomaža v Krašnji nam je na tretjo navadno nedeljo, ekumensko nedeljo spregovoril domači župnik Anton Potokar o poslanstvu preroka Jona, ki je bežal od svoje naloge v mestu Ninive,kjer so živeli najbolj pokvarjeni ljudje. A vendar so njegovo oznanilo, ki je bilo jasno in avtoritativno vzeli zares in oklicali so post in se oblekli v raševino, od največjega do najmanjšega, kajti verovali so Bogu. in če bi danes prišel takšen prerok bi ga zagotovo imeli za norca, a če bi ga vzeli za res bi moral Bog v svoji pravičnosti veliko mest pokončati. A tega ne stori, ker je toliko Abrahamov, ki branijo svoja mesta tudi z pogovorom z njim , ko ga prepričujejo naj ne pokonča mesta, če je v njem vsaj deset pravičnih. Pri njem ni besede laži in podkupovanja, neiskrenosti, pri njemu je resnica, dobrota odpuščanje, kajti najprej se obrne prerok in šele nato se spremenijo ljudje in spreobrnenje je globoko in popolno, ker so verovali na besedo in Jobova zgodba dobi največjo vrednost, če jo prenesemo v današnji čas in smo Ninive mi sami. Pri sveti naši je tokrat pel moški pevski zbor Janko Kersnik z solistkami Urško Pavli sopran in Marto Zabret alt. Z črno belimi tipkami in regali se je poigraval Janez Močnik, staro pesem o svetem Tomažu nam je zapela tokratna gostja zbiralka ljudskega izročila Ljoba Jenče na koncu svete maše, ko so pripravili še priložnostni koncert koledniških pesmi za kar se jim je domači župnik še posebej zahvalil. Sledilo je prijetno druženje v prostorih župnišča, kjer ni manjkala pesem tudi tista Slovenec sem Gustava Ipavca.