Avtor: arhiv Objavljeno: 26. 01. 2012

Sedma seja Medžupnijskega pastoralnega sveta

Z molitvijo večernic smo začeli tokratno sedmo sejo, saj z Bogom začni vsako delo, da bo dober tek imelo in ga je imelo saj smo najprej spregovorili o dogodkih v župniji, ki so bili za nami in , ki so pred nami. Nato pa nam je spregovoril na temo Družbeni nauk cerkve v katoliškem vzgojenem drevesu dr. Andrej Marko Poznič. Prav nič enostavno ni z pantomimo pokazati solidarnost in nam je to hitro uspelo in na podlagi tega se je kasneje razvila debata , kajti besedo je potrebno na široko razložiti in pokazati, da jo dojamemo in tako je tudi z učenjem Družbenega nauka. Tako kakor se naučimo solidarnosti od staršev z preprostimi nalogami , še prej pa moramo sami nekaj dati, se pravi, da se solidarnosti naučimo od staršev, starih staršev. Otroka moramo navajati k vzajemnosti , solidarnosti in posredno k delovnim navadam s tem, da naredi svoje kajti tako krepi tudi svojo samozavest. In čeprav delo ni opravljeno najbolje je navajanje k temu v veliko pomoč staršem. Družbenega nauka Cerkve se ne uči v osnovni šoli niti srednji , ker se ga ni možno naučiti iz knjig. Lahko se ga naučimo tako , da beremo Družino, da poslušamo radio Ognjišče in preberemo štiri knjige na leto. A ne kar tako eno knjige iz police, ampak eno knjigo z duhovnim branjem, eno zgodovinsko , eno svetovno nazorsko o političnih in drugih filozofijah, ki bi jih morali poznati in na koncu še leposlovno , da damo možgančke na pašo, knjigo, ki me razveseljuje in daje več. Ob tem smo se pogovorili tudi o našem dopustu, kaj nam daje največ , namakanje in sončenje, ali sprememba. Značilnost naše slovenske stvarnosti je ta, da si ne upamo povprašati in se dogovoriti , kajti raje smo tiho, tam kjer bi morali govoriti in govorili drugje in solidarnosti se bomo naučili , ko bomo videli problem in se ne obrnili, ampak šli pomagat po svojih močeh. Kajti študirati začneš , ko začneš misliti s svojo glavo in tako je nastalo tudi največ izboljšav- inovacij, čeprav pravijo ,da jih največ izumijo lenuhi. Še nekaj zanimivosti je bilo podanih ta večer, kakor je kam tonemo? Krščanstvo ima odgovore ,a nima kristjanov, ki bi verovali vanje. In definicijo vzgoje, vzgajati z palico in korenčkom je tako kakor z kaznijo in nagrado. Res zanimivo in bogato je bilo ponovno druženje , ki smo ga končali ob pregledu še nekaterih dejavnosti v tem letu in nato ob sproščenem pogovoru.