Avtor: arhiv Objavljeno: 23. 01. 2012

Seja ključarjev župnije Brdo in župnije Zlato Polje

Z veliko odgovornostjo in obilico dela se srečujejo ključarji farnih in podružničnih cerkve zato bi tudi njim veljal stavek Vrlega moža, kdo ga najde? Visoko presega bisere njegova cena in čeprav se stavek v originalu nanaša na ženo je prav, da zapišemo ta stavek tudi možem, ki opravljajo delo v ozadju in brez njih mnoge cerkve na Slovenskem ne bi bile takšne kakršne so. Res je tokrat pišem o delu ključarjev, ki so na seji v ponedeljek 23. januarja v župnišču na Brdu pričeli redni pregled del z molitvijo in ga nadaljevali z pregledom opravljenih del v preteklem letu. Poleg določitve datumov bogoslužnih slovesnosti je pogovor stekel tudi o predlogih, načrtih in možnostih obnov in investicij v letu 2012. Seveda ni šlo brez rednih zadev kot so najemnine, zemljiški problemi in podobno. Z prihodom dveh novih ključarjev in sicer Aleša Andrejke iz Vrbe za podružnico sv. Vida v Šentvidu in Darko Bukor iz sp Prapreč za podružnico sv Luke v sp Praprečah je število ključarjev v župniji Brdo in Zlato Polje ponovno popolno. Ob prijetnem druženju po uradnem delu je na plan prišlo še nekaj idej in predlogov, ki jih bomo z skupnimi močmi in ob pomoči občine in ostalih faranov poskusili realizirati v tem letu za ohranitev in poživitev naših cerkva.