Avtor: arhiv Objavljeno: 25. 02. 2012

Pustna Sobotna Iskrica še odmeva

Veliko skupnega Pustna Sobotna Iskrica- ples z dobrim namenom in Smučarsko turistični center STC Stari vrh verjetno nimata in vendar je oba združil namen pomagati drugim. In če v sloganu Smučarsko turističnega centra STC Stari vrh najdemo besede- smučišče za vse generacije je tudi PSI za vse generacije in z njenim namenom zbrana pomoč je namenjena tako lahko zapišem vsem generacijam. Letošnja PSI je t5okrat pomagala otrokom v bolnišnici Stara gora in najboljše maske so dobile zanimive nagrade. Tokrat sem se pridružil skupini, ki je prejela nagrado za najboljšo skupinsko masko in sicer so bili to otroci, ki sodelujejo v pevskem zboru in ministrirajo iz župnije Brdo. Za prevoz so poskrbeli kar starši samo, saj je bil to primeren dan za skupno druženje in tudi zaslužili so si ga, saj so poleg Petre Avbelj, ki si je vse skupaj zamislila, pomagali pri rezanju , barvanju ,šivanju in ostalih delih in še v Ljubljano so jih zapeljali na že 10. PSI. In tako je Cvetoči travnik odšel na smučanje zadnji dan počitnic in imeli so se lepo bi lahko zaključil tale prispevek in vendar je še mnogo dogodkov, ki morajo biti obeleženi ob tej priložnosti. Skupaj z starši smo zarana odrinili izpred župnijske cerkve na Brdu in se že med potjo dogovorili kako bomo smučali, kdo bo za koga odgovoren in tudi kdaj in kje se dobimo za kosilo. Nadeli smo si opremo, tudi varnostno in se po prejemu kart , ki so jih darovali v STC Stari vrh podali na bele strmine, skupaj z avtorjem tega zapisa. Kljub temu, da je bilo med nami mnogo mlajših smo srečno prebrodili vse do kosila, ki nas je čakalo v koči na vrhu šest sedežnice. In čeprav pravijo, da prazen žakelj ne stoji pokonci, smo ugotovili, da preveč poln tudi slabo stoji in tako je bilo potrebno ponovno natakniti smuči in se podati po strminah, da izgubimo pridobljene kalorije. S pomočjo Petre se je nekaj otrok dodobra spoznalo z smučanjem in popoldne so bili krogci že osvojeni in užitki na snegu nepozabni. Svoje so vzdušju dodali še starši, ki so se potem, ko so se dodobra okrepčali in končali z smučanjem, pripravili tekmovanja v spustu s sanmi , z zračnicami in še in še iger so se spomnili. Vse tako kaže, da spomini na otroška leta čez leta ponovno privro na dan, le družba mora biti prava, da o kraju ne govorim. In tokrat so nagrade prejeli tisti, ki so bili najuspešnejši , najhitrejši in najlepši. Le pri zadnjem se je malo zataknilo, ker komisija ni mogla podeliti nagrade zaradi nesklepčnosti, saj je ženski del komisije vlekel na žensko, moški pa na moško stran. Tako bomo to tekmovanje ponovili prihodnje leto takoj po PSI in izbrali komisijo, ki nebo pristranska, lahko kar tisto iz PSI. Še ena vožnja in potem skupinsko fotografiranje in pot nas vodi domov, no ne ravno na domove, ampak v domačo cerkev, kjer nas čaka še zahvala Bogu za prijetno preživet dan obenem pa nam misli hitijo tudi na Radio Ognjišče z stavkom Iskrena hvala in Bog povrni vsem darovalce, ter hvala tudi Juretu in radijcem za njihovo delo, ki n i majhno, kajti ponovno smo dokazali, da nam ni mar za druge ljudi.