Vincencijev koledar 2019/20

Kako hitro je čas naokoli in ponovno bomo morali  zamenjati stare koledarje z novimi . koledarji so različnih oblik , tudi fotografije na jih so lahko z različnimi podobami na različno tematiko, a dobrodelni koledar je vedno nekaj  posebnega in takšnega še bolj z veseljem obesimo na steno . Na 33. navadno nedeljo so na Brdu  člani društva prostovoljcev Vincencijeve zveze dobrote,  obiskali župnijo Brdo in s seboj prinesli tudi Vincencijev koledar 2019/20. Stenski koledar, ki vsebuje mesece od septembra 2019 do decembra 2020 in nosi geslo Narava nas uči  in je tudi dobrodelen, saj bodo z zbranimi sredstvi zgradili hišo za ljudi v stiski. Z zbranimi sredstvi so v preteklosti  že opremili  mizarsko delavnico, uredili dom za tri brezdomne osebe in kupili, prenovili in opremili stanovanje za družino brez doma, ki jo sedaj spremljajo.  In če so v preteklem letu darove, zbrane v akciji Vincencijev koledar namenili izgradnji hiše za družino v stiski so letošnji namenjeni nadaljevanju zastavljenega projekta . Kot nam je dobro znano so  postopki, ki so potrebni za začetek gradnje, dolgi , kljub temu, da so Marijine sestre  podarile  osnovo torej zemljo. Pridobili so soglasja in služnost, trenutno čakajo na gradbeno dovoljenje in arhitekt Grega Vezjak je brezplačno izdelal načrt za hišo. Želja je, da nas ob pomoči koledarjev drugo leto torej leta 2020 razveselijo z novico, da je hiša pod streho. Vsi tisti, ki bi radi imeli koledar in pomagali, a v vašo župnijo ni bilo članov in članic lahko koledar naročite tudi po elektronski pošti (info@drustvo-vzd.si), ali po telefonu (041 286 454). Priporočen prispevek za koledar znaša 10 evrov, a se kakšnega everčka več ne bodo branili .