Zlata poroka zakoncev Lavrič iz Krašnje

Čudna so pota Gospodova in tudi ljubezen ima svoje poti in načrte in spleta ter napleta različna srečanja, obiske in ne vem še kaj.  In tako je bilo tudi z  Bernardo, ki je takrat imela še  dekliški priimek Vodnik. V 7 članski družini v Zagorici nad Dolskem, po domače pri Vajovc je bilo vedno veselo in delovno in tako je nekoč, ja davno je že tega k njim na dom prišel na obisk Marijan saj je bil eden  od sorodnikov njegov sodelavec. In je preskočila iskrica in je Marijan, ki je bil  malce starejši odločil, da popelje drugo po starosti na svoj dom. Seveda se je njena odsotnost zelo poznala, saj se par rok na kmetiji še kako pozna.  A se je delo našlo tudi v Krašnji saj so imeli doma manjšo kmetijo sicer  sta oba hodila v službo  eden v Papirnici pr Bonač so rekli v njegovih časih,  žena pa v Mojco to je bila tovarna v Lukovici  kjer so izdelovali čevlje za Planiko.   V zakonu so se jima rodili  4 otroci Bernarda, Boštjan, Marija in Jožica. Poleg  njih imate še cel kup vnukov kar  11  in  še 3 pravnuke se je nabralo v teh letih . Od sobote 30. novembra  sta na svoje otroke še bolj ponosna, a ne samo na njih na celo družino, saj so jima pripravili slavje ob njuni zlati poroki in ob tem znali biti tiho kot miši. Z sveto mašo so se tako domači kakor jubilanta Bogu zahvalili za vse dobro in tudi tisto manj dobro v teh letih in se priporočili še za naslednjih 50 let Ob tem ne moremo mimo misli, ki jih je slavljencema izrekel domači župnik Anton Potokar in sicer, da sta dobila moč in podporo iz ljubezni, ljubezni pisani z veliko začetnico. Koliko jih bo še ve Bog sam, a naj jima Bog  do takrat naklanja še veliko zdravih, zadovoljnih in   srečnih let. Seveda bo skupnih let še veliko , če bo le blagoslov od zgoraj. Vsi tukaj zbrani vama želimo, da vaju bo Bog še dolgo ohranjal, vama dajal svoj blagoslov in nebeška mati Marija naj vama stoji ob strani ob vsem kar vaju v življenju še čaka. Da je bilo slavje popolno so na koru  poskrbeli pevci in tokrat so  se otroškemu  pevskemu  zbor župnije Krašnja pridružili  animatorji z Brda , ki so s seboj pripeljali še župnika Bernarda, ki ni prišel praznih rok, ampak z kitaro in se je pelo , da se je slišalo do nebes. Oglasile so se tudi orgle za katerimi je sedel organist Lojze Pezdirc in le dva dni za tem, ko sta v cerkvi svetega Tomaža v Krašnji izrekal svoj da sta ga po petdesetih letih ponovila. In to ob istih pričah kot takrat. Naj ju še naprej  druži skupna ljubezen do Boga in  domačih. Kaj hitro bo minil čas do naslednje obletnice in takrat se ponovno srečamo do takrat pa naj vaju spremlja Marijino varstvo in Božji blagoslov.