Revija odraslih pevskih zborov dekanije Domžale

Na zadnjo nedeljo v cerkvenem letu, na nedeljo Kristusa Kralja vesoljstva torej 24. novembra, le malce zatem, ko so praznovali god svoje zavetnice svete Cecilije so se v cerkvi svetega Mihaela v Mengšu zbrali odrasli pevski zbori dekanije Domžale. Za uvod v srečanje je na orglah poskrbel Gregor Klančič na orglah in nato  smo  prisluhnili prvemu zboru, ki se je predstavil sam. Kajti novost tokratnega srečanja je  bila, da se je vsak zbor predstavil sam in nato še odpoje  dve pesmi. Kot prvi je zapel odrasli pevski zbor župnije Jarše, tem je sledila vokalno instrumentalna skupina sv. Mihaela iz Mengša. Prisluhnili smo še zborom iz župnij Dob,  Vir in  Trzin. barve Črnega grabna so tokrat zastopali pevci in pevke iz Brda in Krašnje . Iz Moravč so  prišli moški in mešani pevski zbor. Tudi Mengeš sta zastopala dva zbora in sicer mešani pevski zbor in mešani pevski zbor župnije sv. Mihaela Mengeš. Najbolj pogosto  na revijah  slišimo glasove  mešanega pevskega zbora iz Domžal in odzvali so se tudi tokrat. Besedo dve je pevcem in pevkam namenil dekanijski animator za cerkveno glasbo Marko Košir, ki je poudaril, da je tokratno srečanje nadaljevanje praznovanja zavetnice cerkvene glasbe svete Cecilije. Na koncu je zbrane pozdravil tudi prof. Gregor Klančnik, ki ni mogel skriti navdušenja nad zapetimi pesmimi. Zbori so skupaj zapeli še tri pesmi in pri zadnji Povsod Boga preglasili celo zvonenje . Druženje so pevci in pevke  nadaljevali ob sproščenem pogovoru in pogostitvi v župnijskem domu.