Skupaj na poti 2019

Nič kaj značilno vreme ni za ta čas, a vendar konec leta naznanjajo že številne prireditve in med njimi je zagotovo najbolj poznan   tradicionalni dobrodelni koncert Župnijske karitas Domžale, ki so ga tudi tokrat pripravili v  Športni dvorani Domžale  v petek, 8. novembra 2019. Vsako leto je namen prireditve isti združiti pod eno streho ljudi dobre volje, ki z svojimi sredstvi pomagajo župnijski Karitas  in jim v hvaležnost  ponuditi program, ki si ga zapomnijo vsaj za leto dni . Skup stopimo in bo šli je sicer sposojeno geslo ,a vendar velja tudi za sodelavce in dobrotnike domžalske Karitas saj ima njihov  dobrodelni koncert ravno ta namen.  Tokrat so se vabilu ,da s svojimi talenti obogatijo letošnji dobrodelni koncert Župnijske karitas Domžale odzvali številni glasbeniki, ki so z raznovrstno glasbo poskrbeli za vse okuse. Prireditev je povezoval Blaž Lesnik, ki je poskrbel tudi za kakšno cvetko, tako kakor so to počeli voditelji pred njim. Kot prvi so se nam predstavili no zapeli in zaigrali člani ansambla Gregorja Kobala . Njihovo veselo glasbeno sceno je z svojimi pesmimi ob spremljavi Tomaža Hostnika umirila Jera Hrovat. Nato je na oder prišel tokrat  najštevilčnejši zbor , komorni zbor Limbar pod taktirko Tomaža Pirnata. Preden sta na oder stopila Uroš in Tjaša nam je spregovoril podžupan občine Domžale  Marjan Ravnikar, ki je poleg zglednega sodelovanja Karitas z krajevnimi skupnostmi in občine izrazil željo, da bi se geslo Skupaj na poti odražalo tudi na drugih področjih. Obenem se je zahvalil vsem nocojšnjim nastopajočim in obiskovalcem v dvorani, ki so po svojih močeh prispevali, da bo župnijska Karitas lahko pomagala še naprej. Po krajšem nagovoru se prileže glasba in tako smo prisluhnili še Tomažu Hostniku , ki je spisal že preko 60 pesmi , Martinu Kozjek, skupini Počeni škaf , za katerim je v dvorani ostal bučen aplavz in  ne voda . Do besede je prišel tudi častni pokrovitelj škof msgr. Anton Stres , ki je razložil pomen Karitasa  in spregovoril tudi  o tem , da  moramo biti ljudje dobri in človekoljubni na vsakem koraku, z vsakim pogledom, z vsako naklonjeno besedo in z vsakim prijaznim nasmehom kajti z svojim zgledom lahko naredimo svet lepši. Obenem je poudaril, da je dobrodelnost v naši Cerkvi še kako potrebna saj je pomoči potrebnih vsako leto večje A ne le materialne pomoči, vse več je tistih, ki potrebujejo prijazen stisk roke in tople  besede . Nato je na oder prišel Andrej Šifrer tokrat skupaj z komornim zborom Limbar in zapel nekaj svojih uspešnic in med njimi so mnoge, ki odražajo dejansko stanje v državi. Ena izmed takšnih  je zagotovo Oče naš, ki v tekstu pravi pomagaj tem skreganim ljudem in še da skupaj z levico in desnico porinemo iz dreka  voz. Malce muzanja in hehetanja je bilo tokrat zaznati tudi v dvorani a z vsebino je zadel bistvo. V dobro voljo nas je tokrat na koncu prireditve spravil ansambel Roka Žlindre, ki je zaigral, da so mnoge zasrbele pete in moravška Mara je veselo zavriskala,  ja res je bil ponovno lep in dobrodelen večer.