In jim je uspelo

Z leti se vse spreminja le Bog je vedno isti  in ker je tako, da starejši ne hodijo ravno pogosto k svetim mašam se je počasi izgubila tudi navada mož, da so se  po sveti maši zadržali v prijetnem medsebojnem druženju pred cerkvijo in kasneje tudi v bližnjem gostišču pri Bevc. Da ne bo zamere pri lepšemu spolu naj zapišem,da so one pač kot je pri njih v navadi odšle domov, ališe k sosedi na kavico in potem kuhat kosilo. Lepa navada, ki jo ponovno oživljajo mladi, saj  po vsaki mladinski sveti maši pripravijo mize in na njih piškote , čaj kuhano vino in še kaj se najde. V letošnjem letu je bila na nedeljo Jezusovega krsta sicer prva mladinska sveta maša, a že v preteklem letu jih je bilo kar nekaj. Verjetno se mnogi sprašujete in kaj je mladinska sveta maša, kaj je razlika med običajno sveto mašo. kakor sem že zapisal je Bog vedno isti in tudi tako je pri obeh svetih mašah le, da je mladinska bolj živahna, bolj dinamična z aktivnim skupnim sodelovanjem mladih in občestva. Sicer so za letos  napovedali nekaj sprememb predvsem kar se tiče prihoda duhovnika pred oltar z rolkami,m zipline torej po pleteni vrvi iz kora pred oltar in še kaj. A to še pride na naslednjih mladinskih svetih mašah . Kot stalnica pa bo ostalo prijetno druženje mladih manj mladih in starejših na prostoru pred cerkvijo po končani sveti maši, ki nas vrača v čase, ki so nekoč bili, ko se nikomur ni mudilo domov,ali v trgovino in smo si vzeli čas drug za drugega. Da bi le tako ostalo še naprej je želja faranov in farank in domačega župnika Bernarda Rožmana. le o tistih napovedanih vstopih pred oltar bo še premislil.