Jezus se je rodil tudi zate

Kar nekaj časa je minilo od postavitve prvega prikaza Jezusovega rojstva, ki ga je upodobil sveti Frančišek. Z leti so se jaslice spreminjale, a le v materialu in izvedbi, pomen je ostal vseskozi isti. Običajno doma stojijo v Bogkovem kotku, v novejših hišah kje drugje, malce večje so običajno postavljene v  cerkvah. V zadnjem času  poleg neštetih jaslic lahko občudujemo tudi jaslice na  prostem, da živih Jaslic, ki jih uprizarjajo od Postojnske jame do soteske Mlačca pri Mojstrani, ter mnogih drugih krajih ne omenjam.  Letos se je animatorjem z Brda porodila misel, da bi Jezusovo rojstvo predstavili  čim večjemu številu ljudi. Tako so se z župnikom Bernardom Rožmanom dogovorili, da tokrat postavijo jaslice tudi na prostoru pred župniščem. In so začeli eni  z štalco, drugi z izdelavo ovc in tretji z bolj zahtevnim delom z izdelavo obrazov. A ne samo Jezusa, Marije in Jožefa, tudi trije kralji so se znašli vmes in pastirji. In če vas pot zanese mimo župnišča na Brdu si jih le oglejte saj kakor pravijo se Jezus ni rodil samo zame ampak tudi zate.