Avtor: arhiv Objavljeno: 2. 12. 2006

Adventna delavnica

V soboto 02. decembra je bila sicer prostorna učilnica v župnišču na Brdu premajhna za vse mlade bralce, ki so prišli na adventno delavnico. Priprave so segale že veliko prej in so jih anomatorji pod mentorstvom Zinke Meden pričeli v naravi. Tako smo nekaj nedelj prej v bližnjih gozdovih nabirali storže, ter ostale dobrine, ki jih daje narava in so uporabni za adventni venček. Potem smo vse skupaj posušili, ter pripravili, da je bilo možno vse skupaj pritrditi na venček. Nekaj okraskov smo kupili v trgovini, da je izdelani venček imel malce lepši in vrednejši izgled, čeprav je že to, da so ga mladi naredili sami največja vrednost.. Že pred uradnim začetkom so pričeli prihajati bralci, ki se jim je pridružilo še nekaj učencev veroučne šole. Skupaj se jih je zbralo okoli 60 in delo v takšni skupini ni enostavno, vendar ob dobri organizaciji tudi to ni problem. Posebno razveseljivo je, da so na pomoč priskočili bralci iz višjih razredov. Počasi so venčki dobivali obliko, eni malce lepšo, drugi bolj preprosto vendar vseeno zanimivo in po svoje bogatosaj gre za njihov adventni venček. Pred zaključkom smo se še malce podprli in prisluhnili pismu o nevarnosti bližajočih praznikov. Ja prav ste slišali nevarnostim, prebrali smo zgodbo Mire Dobravc o nevarnostih pirotehničnih sredstev, ki so ob bližajočih praznikih v uporabi in tako prijetno druženje izkoristili še za izobraževanje. Ostalo je še nekaj časa za dokončanje narejenega in potem smo vse venčke odnesli v cerkev, kjer jih je domači župnik Andrej Svete blagoslovil skupaj z venčki, ki so jih izdelali v župniji Ihan s katerimi zbirajo sredstva za dokončanje župnijskega doma. Nato smo pridno sodelovali pri sveti maši tako z molitvijo kakor petjem in na koncu svete maše prevzeli adventne venčke skupaj z krajšim zapisom o pomenu adventnega venčka. Tudi to sobotno popoldne je pokazalo, da mladi ne samo, da radi berejo ampak se tudi radi družijo in naredijo kaj dobrega tako za svojo dušo in kakor v svoje veselje in veselje domačih. Veseli mladostne razposajenosti in delovne pripravljenosti so bili tudi animatorji saj veliko število mladih dokazuje, da Slomškovo bralno priznanje ob takem delu lahko samo povečuje število tistih, ki jih zanima branje in druženje v družbi dobromislečih otrok in animatorjev.