Avtor: arhiv Objavljeno: 31. 12. 2006

Blagoslov otrok in družine

Na današnji zadnji dan starega leta 31. decembra, na nedeljo svete družine se je na Brdu k blagoslovu otrok in družin prišla množica staršev in otrok. Jezusove besede: Pustite otroke k meni in nikar jim ne branite, kajti takih je namreč nebeško kraljestvo. so bile vodilne misli župnika Andreja Sveteta, kajti s temi besedami On pokaže, da ljubi in spoštuje vsakega človeka. Ljubezen in razumevanje v družini , da vedeti, da bo družina živela še naprej in blagoslov je tisti, ki naglaša Božjo ljubezen ne samo do otroka ampak celi družini. Sveti zakon, ki ga zakonca skleneta dobi s prihodom otrok še globji pomen, saj nastane družina in v njej mlajši z leti postanejo odrasli in starši jim z lastno vzgojo damo vedeti kako naj kasneje v svoji družini živijo, z ljubeznijo, medsebojno pomočjo in pogovori. Pri vzgoji nam tako pomagata tako družinska kakor cerkvena miza (oltar) in ravno tu otroci začutijo ob naši dobroti in ljubezni Božjo veličino , dobroto in ljubezen. In spomnimo se kakšne vse spremembe so se v teh letih dogajale le družina tista osnovna mala skupnost je ostala enaka po zaslugi medsebojne ljubezni in ljubezni do Boga, ki jo seveda vrača nazaj. Zato smo poprosili Njega tudi za varstvo v prihodnjem letu vendar obenem nismo pozabili na zahvalo za vse prejeto v tem letu.In še na koncu kljub malce prazničnemu dnevu so se mnogi zadržali v pogovoru pred cerkvijo in si obenem voščili zdravja sreče in ljubezni v prihajajočem letu.