Avtor: arhiv Objavljeno: 31. 03. 2007

Predvelikonočno srečanje starejših župljanov

Tokratno srečanje starejših v soboto 31. marca v župniji Brdo pred Cvetno nedeljo je minilo v znamenju obredov Cvetne nedelje. Vendar starejši niso samo podoživljali procesijo Kristusa Kralja , ki na cvetno nedeljo že leta poteka izpred kapelice v gozdičku v župnijsko cerkev in so se je v mladih in malce starejših letihvelikokrat udeležili, ampak so si nabirali moči v poslušanju božje besede, sodelovanju pri sveti maši in prejetju zakramenta sv. maziljenja. Tokrat je bil z nami rojak župnik v Šmarci-Duplici g. Janez Gerčar, ki je poznan po sila zanimivih in življanskih pridigah in tudi tokrat je bilo tako. In ker se obredi Cvetne nedelje začno z blagoslovom oljk in butaric smo tokrat to storili tudi pri sv. maši slednje so starejši dsobili za spomin na tokratno srečanje in druženje.na koncu svete maše so jim praznike voščili še domači župnik Andrej Svete in predstavnica Karitas. K prijetnemu druženju so pripomogli tudi člani Karitas, ki so za vse poleg obdaritve pripravili še pogostitev in kaj je lahko še lepšega kakor ob družbi sebi enakih popiti čaj in o vsakdanjih tegobah in radostih reči besedo dve. Čeprav organizacija srečanja vzame kar nekaj časa, se čalani Karitas zavedajo svojega poslanstva in z veseljem pripravljajo srečanja, saj piše: Karkoli ste kateremu izmed€Ś€Ś in tokratna sreča in veselje starejših in bolnih je bila tudi sreča in veselje Njega in njih samih.