Avtor: arhiv Objavljeno: 15. 04. 2007

Priprava na 1. sveto obhajilo

Topkrat so starši presenetili pradavatelja in se srečanja udeležili v polnem številu in kasneje po malici zavzeto sodelovali po skupinah. Glavna ugotovitev tokratnega srečanja staršev prvoobhajancev je, da je pri nas materialno zelo lepo poskrblejno v večini , da bnam pe na drugi strani šepa naša duhovna oskrba. Slednje smo zaznali tudi pri sveti maši pri izrečenih prošnjah tudi iz malih ust. Čeprav imajo v družinah vsaj dva otroka so otroci pri prošnjah izražili željo po povečanem številu otrok. Če so starši pričeli z svojim druženjem v župnijšču so se otroci napotili v cerkev, kjer so z domačim župnikom spoznavali notranjost cerkve. Tako so spoznavali Božji grob ,spovednico, prižnico in ostale dele cerkve. zanimiva včasih malce nagajiva vprašanja so se porajala pri prvoobhajancih in nekatera so izvala obilico smeha. Po končanem prvem delu druženja se je za starše in otroke pričel lepši del, kaj je lepšegaza starše kakor skodelica in nekaj za dvig sladkorja za malde pa kozarec soka in sladke dobrote. Kar hitro smo končali z popoldansko malico in starši so odšli na delo po skupinah , prvoobhajanci pa na igrišče imali so dvajset minut za rekreacijo. Hitro se je bližal čas druženja pred oltarjem in tu smo se skupno priporočili in zahvalili Bogu za naše prvoobhajance in njihove starše, spomnili smo se tudi starih staršev, saj so tudi oni del družine in to včasih zelo velik del. P. Lojze Markelj je tokrat sv. mašo vodil ob veliki pomoči staršev in prvoobhajancev, da bi le večkrat bilo tako zanimivo in pestro pred oltarjem.Pred zaključkom druženja je prvoobhajancem dal domačo nalogo , staršem jo je dal že prej na predavanju v župnijšču, kako so se odrezali eni ali drugi pri domačih nalogah jih povprašajte. Čeprav je bilo nedeljsko popoldne sončno in prijetno za izlet v naravo, so starši z obiskom dokazali , da jim duhovna oskrba njihovih otrok predstavlja res veliko.

djd