Avtor: arhiv Objavljeno: 19. 04. 2007

Velikonočni koncert komornega zbora Emanuel iz Celja

V četrtek 19. aprila smo v cerkvi sv. Vida prisluhnili pesmim , ki so jih izvajali pevci komornega zbora Emanuel iz Celja. Poleg pevcev iz celjske regije smo v zboru, ki je bil ustanovljen leta 1990 na pobudo članov mladinske veroučne skupine sv. Danijela opazili nekaj znanih obrazov iz naših krajev.Zbor že od začetka vodi prof. Bernanda Kink in skupaj z njo so dosegli , seveda z vstrajnim in marljivim delom lepe tekmovalne rezultate, tako na mednarodnem kakor slovenskem prostoru. Kakovost zbora jih vodi na gostovanja in tako so gostovali v Avstriji, Italiji , Angliji, Nemčiji, Češki in slovenskem zamejstvu. Konec tedna se ponovno odpravljajo na eno izmed rednih turnej, kjer poneso svoj glas in glas Slovenije po svetu. Ob petnajstletnici delovanja so se zbora spomnili tudi v domačih logih in mu podelili visoko občinsko priznanje Bronasti celjski grb.Za kar je vsekakor zaslužna tudi Bernarda Kink profesorica glasbe v Zavodu sv. Stanislava v Ljubljani, ki poleg zbora Emanuela vodi še Komorni dekliški in Komorni mešani zbor Škofijske gimazije. Da jabolko ne pade daleč od drevesa se pozna tudi tu, saj tudi z njima dosega pomembne uspehe za razvoj mladih in nadarjenih pevcev, ki se poleg šolanja tudi kulturno izobražujejo i ntudi duhovno. Na tokratnem koncertu so skupaj z organistom prof. Tonetom Potočnikom, ki je tokratni koncert pričel z Fausto fenicejevo Fantazija. Po gregorjanskem koralu -sekvencia za velikonočni čas smo prisluhnili zboru v celoti in sicer z izvajanjem del Iakoba Gallusa in Felixa Mandelssona. Mogočno je zadonela Aleluja v cerkvi sv. Vida in nam še enkrat pričarala slavje Velike noči. Skupaj ob spremljavi orgel, so zapeli še dela slovenskih avtorjev Leopolda Cveka, Alojzija Mava, Angelik Hribar, Stanka Premrl, Martina Železnik in Jožeta Klemenčič. Na koncu so Zborovodkinja in organist dobili šopek cvetja ostali pevci pa močan aplavz. Obisk koncerta so izkoristili tudi naši rojaki,iz Argentine, ki so bili na obisku pri svojih sorodnikih in zgoščenka z petjem zbora je za tiste, ki so ostali v domovini. Ob tej priložnosti bi veljalo razmisliti tudi o povabilu zboru za pot v Argentino, nas so povabili na naslednji koncert , ki bo na sporedu v začetku junija in bo posvečen gregorjanskem koralu . In misel na koncu tokratnega koncerta :" Kristus je vstal in živi v naših srcih , naših dušah in pesmih, tudi teh, ki smo jim prisluhnili v četrtek zvečer na koncertu Komornega zbora Emanuel. Najlepša hvala za lep večer in veliko uspeha na nadaljni glasbeni poti pevcem in pevkam zbora , ter organistu.