Avtor: arhiv Objavljeno: 6. 05. 2007

Revija cerkvenih otroških in mladinskega pevskih zborov Domžalske dekanije

Ljubitelji zborovskega petja no ne samo zborovskega ampak lepega petja bodo v mesecu maju prišli na svoj račun kar nekajkrat . V novi cerkvi svetega jožefa na Viru bodo v petek 25. maja lahko prisluhnili Slovenskem komornem zboru z koncertom Mavovih pesmi. V nedeljo 06. maja so tako za uvod lahko prisluhnili otroškim in mladinskim pevskim zborom domžalske dekanije. Zakaj sem zapisal lahko, zato, ker opažam kolikor sledim dogajanjem na pevski sceni domžalske dekanije, da se počasi vendar iz leta v leto manjša število sodelujočih, da o obisku tistih, ki drugače radi prisluhnejo petju niti ne govorim. Da le na Viru 25. maja ne bo tako, mogoče bi tamkajšnji župnik, ki je tudi dekanijski animator za petje združil leta nazaj priljubljeno obliko druženja, štafeto z koncertom in število obiskovalcev bi verjetno preseglo prostornost nove cerkve. Povrnimo se k nedeljskemu koncertu, ki je tokrat postregel poleg lepega petja tudi z novimi za otroške zbore redko zapetim kanonon . Uvodno tremo so tokrat pregnali domačini in njihov otroški pevski zbor Angelčki, ki so se predvsem v drugi skladbi poslužili še mimiki in naredili petje veselo in razgibano. Sestra Mirjam Ferčak je reden gost dekanijskih srečanj in tudi tokrat nas ni razočarala , saj je z svojimi zvončki iz Ihana prispela tudi v Mengeš. Lili Sever zborovodkinja domžalskega zbora Sončni žarek nam je skupaj z zborom ob spremljavi kitare pripravila dve zanimivi pesmi in navdušila obiskovalce. Iz moravške doline so prišli iz Moravč zborček Zvončki in otroški zbor župnije Vrpolje. Brdo se je tokrat prestavil z otroškim pevskim zborom in mladinskim Peregrin, ki je reševal dekanijsko čast mladinskih zborov. Najštevilčnejši so bili vsekakor v zborih Zvonček in Strune iz Vira, ki so nam dokazali, da se z otroškim zborom da zapeti tudi zahtevnejša dela. Po končanem nastopu posameznih zborov smo skupaj zapeli še litanije in prejeli blagoslov. Kratek in jedrnat je bil nagovor animatorja za petje domžalske dekanije in sledil je še skupni nastop vseh zborov, ter ne nazadnje prijetno druženje ob pijači in sladkih dobrotah, ki so jih pripravili na župnijskem dvorišču. Tokratni prispevek namenjam vsem tistim, ki darujejo svoj prosti čas in talente za Njega, da z svojim glasom obogatijo bogoslužje in ga naredijo še bolj veličastnega, ter vsem tistim, ki bi lahko prišli prisluhniti maldim pevcem, ki če smo popolnoma odkriti nedeljsko popoldne lahko izkoristijo tudi drugače, pa žal niso prišli in z svojo prisotnostjo dali pohvalo in priznanje za vložern trud tako zborovodij kakor maldih pevcev. In za konec še tole, če se čez čas petje otroških in mladinskih zborov po naših ne bo več slišalo potem iščimo vzrok zato tudi pri sebi in ne pri Njemu, saj naša nezainteresiranost mogoče jemlje voljo drugim. Dragi mladi pevci in zborovodje ne obupujte zaradi obiska saj vaše delo spremlaj On, spomnite se le tiste pesmi: Saj po novem letu boljše bo , mogoče tudi za zborovsko petje v domžalski dekaniji.