Avtor: arhiv Objavljeno: 13. 05. 2007

Prvo sveto obhajilo

Lepa sončna nedelja 13. maja je bila za 40 učencev drugega razreda veroučne šole nekaj posebnega, saj so tisti dan prvič prejeli sveto obhajilo. Začenši z spoznavanjem Jezusa iz priročnika Jezus nas ima rad in drugih v prvem razredu veroučne šole, so se v drugem razredu poleg ostalih v zadnjem času pri verouku in drugih druženjih pripravljali na prvo sveto obhajilo. Malce naporen je bil predvsem zadnji teden saj so imeli prvo spoved in še sreča, da jim je domači župnik Andrej Svete tako lepo razložil vse glede spovedi. No ni jim razložil samo to, ampak tudi to kako je potrebno nositi Jezusa vedno v srcu in kako ga je potrebno ljubiti vse dni. Seveda so bili v nedeljo še posebno deležni veselja in sreče vsi prvoobhajanci, ki so v vrsti prihajali v župnijsko cerkev. In kako lepo je bilo slišati njihovo petje pri sveti maši in lepo sodelovanje, da ne pozabim, tudi staršev pri branju beril in prošenj. Vsako leto preseneti župnik s kakšno sila zanimivo in za prvoobhajance ne preveč utrudljivo pridigo. Tudi letos je bilo tako, velika slika Jezusa in mala slika na podobici sta bili popolnoma enaki in potem še primerjava z veliko hostijo in malim delom le te, da vse to je Jezus v malem in velikem postavljen čez vse. Nato s prižganimi svečkami, ki so jih imeli pri krstu in so jih namesto njih držali starši prihod pred oltar, da tokrat sami obnovijo krstne obljube. Sledi najlepši del vsake svete maše prejeti Jezusa,ljubiti ga, imeti ga v srcu. Žareči in nasmejani obrazi dokazujejo, da se je zgodilo nekaj zelo lepega. Sveta maša se zaključuje še oznanila in ...., no tako hitro se tudi ne razidemo. Starši se v svojem in imenu prvoobhajancev zahvalijo najprej župniku Andreju Svete in še katehistkinji Mariji Juteršek za vso pomoč, da sta tudi z njihovo pomočjo te mlade nadebudne glavice pripeljala do oltarja in Jezusa. Še skupno fotografiranje i nato v župnijšču okrepčilo za prvoobhajance in njihove starše, posladkajo se še pevci otroškega pevskega zbora in ministranti, saj je slovestnost pobrala nekaj moči. Članice in člani Karitas postrežejo vsem, ki pridejo pogledat prvoobhanjace v župnijšče. In nato spominsko darilo na prvoobhajilo in spominsko fotografiranje pred Marijinim oltarjem, nato pa ja kosilo v družinskem kroguali kako drugačno duženje. Kako lep dan, tako po izgledu, kakor v srcih prvoobhajancev, čez leta pa tudi v spominu.