Avtor: arhiv Objavljeno: 27. 05. 2007

Skupna maša starejših z ostalim občestvom

Dvakrat letno se zberejo starejši župnije Brdo in Zlato polje k sveti maši v župnišču, no tistim, ki leta in zdravje to še pridejo k sveti maši redno vsako nedeljo in ob praznikih. Za tiste, ki jim zdravje tega ne dovoljuje pa v času, ko sonce ogreje naravo na binkošti pripravijo skupno mašo v cerkvi z ostalim občestvom. V nedeljo 27. maja na praznik svetega Duha so se tako mladim in malo manj mladim v domači cerkvi ,kakor so tolikokrat prihajali v žalosti po tolažbo in svoje veselje deliti z Njim in materjo Marijo pridružili še starejši župljani obeh župnij. Tokrat je bil uvoden pozdrav namenjen predvsem njim, ki največkrat v bolezni in trpljenju ob molitvi premagujejo leta življenja. V svoji tokratni pridigi je domači župnik Andrej Svete omenil znanega pianista in majhnega otroka, ki je na koncertu pred njegovim nastopom igral na klavirju. Prisedel je poleg in skupaj sta zaigrala pesmico. Verjetno je ,da se čez čas nihče več ni spomnil kaj je igral pianist zgodba o igranju z otrokom pa je ostala še dolgo .In podoba enega in drugega je kakor podoba Svetega Duha in Cerkve* božjega občestva. Prispodoba o tem kako se Sveti Duh zlije s Cerkvijo , da nastanejo lepe harmonije. In kakšna je novica, ki jo praznujemo na binkošti. Jezus je poslal Svetega Duha na svojo Cerkev, kakor je obljubil, torej nismo sami na nas se sklanja Sveti duh in sprejme vse kar mu dajemo, naj bo še tako majhno. Kliče nas,da stopimo v svet in z njegovo pomočjo ustvarimo prijetne melodije. Po končani sveti maši je sledil še en prijetni del, ki ga je tudi tokrat pripravila župnijska Karitas, ki letos obhaja 15 letnico obstoja. Pogostitev in prijeten pomenek so mnogim starejšim poleg svete maše v veliko oporo, pa čeprav samo trikrat letno .