Avtor: arhiv Objavljeno: 21. 07. 2007

Zlatoporočenca Marija in Viktor Hribar

Najprej sta ponovila civilno poroko v gradu Tuštanj, kjer ju je "poročila" Ljudmila Novak, nato sta se skupaj z svati napotila proti cerkvi Marijinega Vnebovzetja na Brdu pri Lukovici. Zvonovi so naznanili enega izmed redkejših cerkvenih zakramentov, kjer si zakonca obljubita,da se podarita eden drugemu za vse življenje in del tega sta Marija in Viktor že iskusila. Poročna koračnica je naznanila, da prihajata dva, ki sta lahko vzor vsem mlajšim zakoncem saj sta z skupnim pogovorom in razumevanjem vedno našla izhod iz še takšne zakonske krize in to v letih, ki sobili precej drugačni bolj trdi kakor danes. Mladi bi se od njiju lahko mnogo naučili, kar je v svojem nagovoru omenil tudi domači župnik Andrej Svete, ki je opravil obred skupaj z sveto mašo. Ponovno sta si izmenjaje nadela poročne prstane, se ljubeznivo pogledala in v mislih že bila pri naslednji obletnici. Kako, da ne, saj sta se v župnišču najprej prišla zahvaliti domačim pevcem za prepevanje in jih povabila že na naslednji jubilej. Še pred tem pa sta se zavrtela in to tako uglajeno, da bi lahko odšla na kakšno tekmovanje plesnih parov, sicer pa 50 let pod isto taktirko se mora nekje poznati. Želimo jim veliko veselih dni, takšnih kakršna je bila sobota, ko sta skupaj z sorodniki,prijatelji in ostalimi praznovala zlato poroko, ki je odraz medsebojnega spoštovanja moža do žene in žene do moža in to že celih 50 let.