Avtor: arhiv Objavljeno: 27. 01. 2011

Seja ključarjev obeh župnij

Verjetno mnogo del ne bi bilo opravljenih v cerkvah, ali okoli njih, če za mnoge izmed njih ne bi skrbeli ključarji, ki skrbijo za gospodarsko plat, saj se dela začno z posvetovanjem med župnikom in njimi. V četrtek 27. januarja so se v župnišču na Brdu zbrali ključarji obeh župnij Brdo in Zlato polje in podružničnih cerkva, da so pregledali delo preteklega leta in si zadali plane za letošnje leto. Kljub vse večjem pomanjkanju sredstev, se z dobro voljo in sodelovanjem, da še marsikaj postoriti. Trenutno je med večjimi deli obnova baročne cerkev sv. Lovrenca v Sp. Kosezah, ki je tudi rojstni kraj Ivana Vesela-Koseskega in je njena notranjost, ter električna napeljava kar klicala k obnovi. V preteklem letu pa smo uredili tudi prepotrebno odvodnjavanje okoli cerkve na Brdu. In niso samo obnove delo ključarjev, kajti dela okoli cerkva je vedno dovolj, saj njihova starost zahteva malce več pozornosti. Pregled poslovanja je tudi delo, ki ga je potrebno opraviti, da se ve pri čem smo in ob tem pogled naprej, kaj bomo postorili letos, kaj od tega bo imelo prednost pri delu in še druge tudi zemljiške in najemne zadeve. Ob tem pa pregled in določitev bogoslužnih slovesnosti za leto 2011, ter tudi slovo od dolgoletnega ključarja Franca Zoreta, ki je delo , ki se drugače ne vidi, je pa zelo pomembno predal mlajšim po dvajsetih letih in še to zaradi zdravstvenih težav. Bom pa še vedno rad priskočil v pomoč, če bo le zdravje dopuščalo, ja takšni so ključarji, nikoli svojega poklica čisto ne obesijo na klin in gredo v pokoj, saj cerkve rabi ljudi, da bo živa in dejavna na vseh področji in naše cerkve kar kličejo, dajte nam delavnih ključarjev in vernikov, ki bodo znali ceniti vero naših staršev.