Avtor: arhiv Objavljeno: 26. 03. 2011

Koncert ob materinskem dnevu

Letošnje leto smo praznovanje praznika Marijinega oznanjenja ,ali materinski dan, dan staršev praznovali kar dva dni. Najprej smo se jih spomnili pri sveti maši na praznik, kjer smo prisluhnili nagovoru domačega župnika Andreja Svete, ki je v njem spregovoril o tem ,ali verjamem v Boga, ali oba skupaj verjameva v to, da je Bog vsemogočen. Ob tem je navedel tudi zgodbo o tem kako mater ljudje, ki jim bi moralo biti na prvem mestu etike to, da starši obdržijo nagovarjajo mati, naj se odloči za splav. Žalostno toda resnično in še sreča, da imamo tudi družine, ki se vsakega otroka razveselijo, kljub temu, da so deležni čudnih pogledov. Kljub skrbem in odpovedim si v takih družinah z Božjo pomočjo veselje podaja roko in kar noče biti konca. Ob tem pa smo mi lahko svojim pozitivnim odnosom in mišljenjem lahko nosilci in Božji sodelavci v prihajanju novega življenja na svet. In če smo se v petek Bogu zahvaljevali z molitvijo smo naše slavljenje in zahvalo materam in staršem tokrat v soboto prenašali v pesmih. V sklop koncertov, ki jih v letu 2011 pripravlja župnija smo bili po končani sveti maši deležni koncerta otroškega pevskega zbora pod vodstvom Petre Avbelj in vokalne skupine Gloria. Če so nam mladi pevci ob pomoči spremljave Bernarde Preložnik Kink za klavirjem , Katarine Ocepek in Katje Omahna na flavti o angelcih avtorja Janeza Bitenca smo prisluhnili duhovno ritmičnim napevom skupine Gloria, tokrat malce bilj postno naravnanim. duhovno ritmičnim napevom skupine Gloria, tokrat malce bolj postno naravnanim. Uvoden nagovor je tokrat pripadal domačemu župniku Andreju Svete, ki je omenil ,da mineva ravno petindvajset let od prvega nastopa vokalne skupine Gloria na Brdu. V kratkem nagovoru se je spraševal zakaj materinski dan, zakaj dan staršev in obenem odgovarjal zato , ker tisto kar nema je najdražje in najlepše najraje opevamo in o tem govorimo. Je lahko še kaj lepšega kot topel družinski dom, kjer mati in oče skrbita, da je vsak otrok deležen ljubezni in varstva in še znata skleniti roke k skupni molitvi. Kjer mati in oče najdeta vedno dovolj časa , da ga posvetita otrokom. Bog blagoslavlja starše z otroki in ko praznujemo praznik Marijinega materinstva še posebej mislimo na materinstvo in očetovstvo, ki so ga sprejeli z ljubeznijo in odgovornostjo naše matere in očetje. Zato želimo praznovati ta dan skupaj, starši ne morejo praznovati brez otrok, kakor otroci ne brez staršev. Svoje misli o prazniku je strnila ena izmed pevk vokalne skupine Gloria ob pomoči verzov Neže Maurer v kateri se sicer avtorica vprašuje: Ljubezen ljubi življenje, kaj ljubim jaz?, €Ś.Da nam ni bilo ravno dolg čas ob poslušanju pesmi je poskrbel Marjan Bunič z anekdoto o komuniciranju in tudi iz tega smo se lahko marsikaj naučili. Še dve pesmi so zapeli skupaj otroški pevski zbor in vokalna skupina Gloria prvo Človek sem oba zbora, pri pesmi Daj mi roko brat pa so povabili k petju tudi ostale zbrane v cerkvi. Še zahval in povabilo, da se če ne prej čez 25 let ponovno snidemo in prijetnega malce hladnega večera je bilo konec, saj za poslušalce. Pevce pa je čakalo še okrepčilo in pogovor o zgodah in nezgodah nastopanj tudi z organizatorjem letošnjih koncertov Matevžem Kinkom. In ker mladi vedo, da malenkosti naredijo dan še lepši so že tako lep dan polepšali še z simboličnimi darili, ki so jih izdelali pri verouku in jih podarili vsem materam na koncu koncerta.