Avtor: arhiv Objavljeno: 16. 04. 2011

Predvelikonočno srečanje starejših

Da si starejši želijo pogovorov, da potrebujejo pogovor in druženje smo se lahko prepričali v soboto pred cvetno nedeljo, ko je na Brdu potekalo že tradicionalno druženje starejših pred prazniki, saj so mnogi prišli že več kot uro pred uradnim začetkom srečanja. Najprej so imeli na srečanju priložnost za sveto spoved pred prazniki in vrsta je bila iz minute v minuto daljša, tako, da smo sveto mašo začeli z malce zamude. Pa kaj minuta dve, saj imajo čas in pogovor z Bogim in sveta maša so pred prazniki nekaj posebnega posebno v družbi sebi enakih. Tudi tokrat je sveto mašo vodil duhovni pomočnik Ivan Povšnar, ki je tokrat za svoj nagovor uporabil dogodke, ki so se zgodili 2. marca ko so Talibani na cesti prestregli pakistanskega ministra za manjšine Shabasa Bhattija in ga ustrelili. Minister se je zavzemal za pravice kristjanov in preganjanjih in je bil eden izmed mlajših, saj je imel še ne 43 let in je bil edini kristjan v vladi. Svoje življenje je dal za vero, saj so mu ponujali visoke službe v vladi, če bi se odrekel boju za pravice kristjanov, a je bila vera v Kristusa močnejša in zaradi nje je izgubil življenje. Ko je prejemal grožnje, da ga bodo ubili je izjavil: Kot kristjan verujem, da je Jezus moja moč. On mi je dal moč in modrost in nagib, da služim tistim, ki trpijo. Sledim svoji vesti, pripravljen sem umreti in žrtvovati svoje življenje za svojo vero. Papež Benedikt XVI je pri nedeljskem Angelusu povedal: prosimo Gospoda Jezusa, da ta pretresljiva žrtev življenja pakistanskega ministra Shabasa Bhattija ponovno vzbudi v ljudeh pogum in doseže svobodo vere za vse človeštvo , ter enako dostojanstvo za vse. Glejte , kako velikega mučenca je naša Cerkev dobila pred mesecem in pol! Nam zelo verjetno ne bo potrebno dati življenja za Kristusa na tako krut način in vendar, kaj mi lahko damo Kristusu trpečemu in od mrtvih vstalemu? Lahko mu damo to, da potrpežljivo prenašamo križ starostnih tegob, bolezni , zoprnosti, ki nas tlačijo. Lahko mu damo naš obisk svete maše, naše molitve, ker ne moremo več veliko delati , lahko več molimo in tudi te molitve damo Jezusu. Lahko mu damo naše ta mlade ,naše vnuke, ki jih včasih ne razumemo, lahko mu damo veselje, ko vidimo naše hčere in sinove, ko vidimo ,da so na pravi in dobri poti, lahko mu damo našo dobro voljo, naš trud za dobro in pravo pot vseh okoli nas. In če je v duši še kakšna stvar ki nas skrbi , ki nas peče, ki nas dela premalo srečne, kaj je treba storiti? Izročiti se je treba v Božje roke, sprejeti Boga in ga prositi v molitvi: Jezus, tvoje vstajenje naj od mene in od nas prežene vse temine, ki bi nas naredile nesrečne in premalo zadovoljen. Svetloba slavno vstalega Jezusa Kristusa naj prežene temine telesa in duha od vsakogar od nas. S temi besedami je zaključil svoj nagovor Ivan Povšnar. Po želji posameznika so lahko prejeli še bolniško maziljenje, nato pa je sledil še blagoslov zelenja in butaric, ki so jih kasneje starejši odnesli domov na svoje domove. Blagoslovljene praznike so jim poleg mašnega pridigarja zaželeli še domači župnik Andrej Svete in predstavnica Karitas Brdo Zlato polje, ki je tudi pripravilo tokratno srečanje. Letošnje srečanje je pokazalo potrebo po večjem prostoru za druženje starostnikov, saj se jih je zbralo že skoraj sto in se je ob tem pokazalo pomanjkanje prostora. A vendar starejši tega sploh niso opazili, ampak so se imeli prav prijetno in ob odhodu še stisnili organizatorjem roko z besedami Bohloni, če Bog da se srečamo na Binkošti, če ne prej.