Avtor: arhiv Objavljeno: 8. 05. 2011

Revija otroških in mladinskih pevskih zborov domžalske dekanije

Mogoče bo koga naslovna fotografija malce presenetila in vendar na njej so tisti, ki so najbolj zaslužni poleg mladih pevcev, da smo v cerkvi sv Martina v Dobu lahko prisluhnili mladinskim in otroškim zborom domžalske dekanije. Poleg animatorja za cerkveno glasbo župnika Jožeta Tomšiča so zbrani pri petju litanij zborovodje otroških in mladinskih zborov. Tisto o zbranih zborovodjih naj vas ne moti preveč bolje zborovodkinj, saj je tokrat večino zborov vodila ženska roka in glas. Bog že ve zakaj! Tokrat smo bili veseli novih zborčkov , fantovskih glasov pri otroških zborih, številnih inštrumentalistov, ki kljub rosnim letom odlično obvladajo svopje inštrumente in širokega spektra pesmi, ki so jih prepevali zbori. Otroški zbori iz župnij Dob, Domžale, Mengša, Ihana, Jarš, Brda in Vrhpolj ter mladinski iz župnij Brdo Vir in Jarš so zapeli vsak po dve pesmi. V pesmih smo spoznavali tako domače , kakor tuje avtorje in različne sloge, kajti če je bila katera otožna smo se kaj hitro predali ritmom duhovno ritmične glasbe in to od začetka revije do konca. Malo besedi in veliko petja je že nekaj časa stalnica revij cerkvenih zborov ne glede na starost. In na koncu smo prisluhnili še majskemu branju , ki ga imenujemo šmarnice in sicer zgodbi o angelčku Sarafinčku, ki se je odpravil na obisk v bolnišnico. O prebrani vsebini je župnik Jure Ferlež tudi poklepetal z mladimi zbranimi v cerkvi in tako njim kakor nam položil na srce , da si vzamemo čas in obiščemo bližnje in to ne samo v bolnišnici ,ampak tudi v domovih za ostarele, ali pa doma. Zanimiva se mi je zdel pogovor z starejšo gospo, ki ni imela obiskov in je zato krivila sebe, češ sem jih mogoče narobe vzgajala€Ś. ja, zanimivo branje polno resnice, ki žal postaja naš vsakdan. Sledile so še Frančiškove litanije in blagoslov z Najsvetejšim. In tu na koncu smo prišli tudi do govornega dela, ko nas je domači župnik povabil, da se zadržimo ob dobrotah zaradi slabega vremena v učilnicah . In kaj je lepšega ob sladkih dobrotah kot pogovor o tem in onem , saj je zunaj močno pihalo in sem ter tja je zemljico namočila tudi kakšna dežna kaplja. Zadovoljni smo odšli od prijaznih gostiteljev, polni lepih vtisov o prelepem petju naših najmlajših in malo manj mladih saj je podmladka za odrasle cerkvene in druge zbore veliko. Veseli so, da lahko pokažejo svoje talente, ki jim jih je namenil Bog tudi na takšnih revijah in zato so mu tudi hvaležni.