Avtor: arhiv Objavljeno: 22. 05. 2011

Blagoslov traktorjev

Nedeljsko bogoslužje v stolni cerkvi sv. Nikolaja, ki ga je vodil stolni župnik Jožef Lap je bilo nekaj posebnega in to iz več razlogov. Že vsaka sveta maša je nekaj posebnega, saj pride Jezus med nas, tokrat pa so pri sveti maši bili še ljubitelji starih traktorjev, ki so jih v belo Ljubljano pripeljali k blagoslovu. Poleg narodnih noš sta pri sveti maši sodelovala z svojimi glasovi še zbora iz domovine Rokovnjačev, kakor je dejal župnik in ženski komorni zbor Auricula iz Linza. Prepletajoči glasovi moškega zbora Janka Kersnika iz Lukovice in ženskega zbora Auricula so dajali poseben zven sveti maši v kateri smo , če smo le pazljivo prisluhnili nagovoru izvedeli mnogo . Zato bi vam rad v nekaj stavkih povedal misli stolnega župnika, ki so primerne v vsakem času. Če pogledamo naokoli je bilo preteklo leto polno toče in zato smo se zbrali, da poprosimo Boga, da bi bila letina najboljša za vse pridelke, naj odvzame vse nesreče, predvsem pa naj nam da zdrave pameti, da bi znali prav sodelovati z naravo, da se ne bomo igračkali in igrali z njo. Podcenjevanje naravnih zakonov in darov, ki jih po Božji dobroti prejemamo ima lahko čudne posledice . Imejmo spoštovanje in znajmo sodelovati in ne samo po svoji pameti , tako da kar bo lažje, saj imamo radi vse čim prej narejeno da bomo čim manj okopavali, pleli, da bi bilo čim manj plevela zato storimo , da bo čim manj plevela tudi v naših odnosih . Z pozornostjo , odgovornostjo se potrudimo pravilno obdelovati našo zemljo, kajti kakor moramo imeti pravilne odnose ne pozabimo na Jezusa, ki nam mora biti spremljevalec, kajti brez Njega se nam bo vse postavilo na glavo, zato upoštevajmo Gospoda, ki je pot , resnica in življenje, moramo se naučiti znati obnašati do sebe in narave, kajti , če ne bomo upoštevali narave na katero smo postavljeni kot upravljalec nas bo leta klofnila. Mnogo dobrih prilik je bilo tokrat slišati v nagovoru in res smo vsi odnesli veliko od te svete maše. Petje v domačem in tujem jeziku pa nam daje vedeti, da smo vsi bratje med seboj in to prijetno druženje smo nadaljevali vsi skupaj na zelenih poljanah vrta g. prošta čez cesto v beli Ljubljani z dobrotami, ki nam jih daje zemlja, če jo le pravilno obdelujemo.