Avtor: arhiv Objavljeno: 15. 05. 2011

Prvo obhajilo

Niti slabo vreme ni skalilo neizmernega veselja tistih, ki so v nedeljo prvič prejeli Jezusa v srce , saj ko otrok doseže določeno zrelost, tako v osebnem kot krščanskem življenju, prejme drugi zakrament - obhajilo, od katerega so odvisni vsi ostali zakramenti, še več, brez tega zakramenta, ne bi bilo ostalih zakramentov. In tokrat so še sami ponovili besede, ki so jih izrekli njihovi starši pri krstu in pri tem ponovno prižgali krstno svečo. Tokratni nagovor , ki ga domači župnik vedno pripravi tako, da je zanimiv tako za prvoobhajance kakor za odrasle je tekel o zgodovini in simbolih krščanstva. Svoje so dodali še starši in prvoobhajanci z sodelovanjem pri branju prošenj, prinašanju darov in na koncu še pri zahvali najprej župniku Andreju Svete in nato še katehistinji Mariji Juteršek, ki jih je učila v prvem razredu veroučne šole. Še skupno fotografiranje in odhod v župnišče na skupen obed in nato domače praznovanje v krogu družine. In če so jim starši v cerkvi dali zgled z pesmijo Prvoobhajancu upamo, da jih bodo s pomočjo botrov in skupnih zgledov pripeljali tudi do zadnje postaje naše življenjske poti tu na zemlji. Naj jih varuje mati Marija in Jezusov blagoslov na poteh skozi življenje.