Avtor: arhiv Objavljeno: 12. 06. 2011

Binkoštna nedelja

Starejši farani se trikrat letno zbero pri sveti maši na Brdu in sicer pred Veliko nočjo in Božičem v župnišču, na tretji največji praznik Binkošti pa v cerkvi Marije vnebovzete da se skupaj z ostalimi pri oltarju zahvalijo za darove minulega in prihodnjega leta. V nedeljo 12. junija so se jim poleg ostalih faranov pridružili še učenci devetih razredov osnovne šole, da skupaj z njimi zaključijo osnovnošolsko hojo za Jezusom. Tako sta si tokrat podala roke mladostna razigranost in starostna izkušenost, kar je nekaj najlepšega in to je v nagovoru uspelo povezati tudi župniku Andreju Svetetu, ki je zbranim spregovoril o tem, kako so bili naši predniki med seboj tesno povezani z raznimi praznovanji v teku bogoslužnega leta in so iz cerkvenih slavij znali ustvariti lepe narodne običaje. Vsakemu izmed nas je Bog dal posebno nalogo v življenju in v pomoč nam je poslal Svetega Duha , modrega graditelja Cerkve. Kakor je oče mene poslal, pošljem tudi jaz vas. Prejmite Svetega Duha!, to Jezusovo naročilo ne velja samo apostolom, ampak tudi vsem nam, posebno v prestopu iz osnovnošolskih klopi pa bodočim srednješolcem, da bi se v sodobnem svetu znali obračati Nanj v stiskah in težavah, ki jih ne bo malo. Za trud in nekaj sivih las, ki so mu jih povzročili in z prošnjo naj se jih spomni v molitvi tudi v prihodnjih letih , so se domačemu župniku Andreju Svete zahvalili za njegovo spremljanje v duhovni rasti vseh devet let devetošolci in ob besedi hvala Vam za vse, so pozabljeni mnogi pripetljaji, ki bodo ob letu, ali dveh prijetni spomini ob katerih se bodo pri ponovnem druženju skupaj z župnikom veselo nasmejali. Druženje so zaključili z pogostitvijo za vse pred cerkvijo, ki so ga pripravile članice medžupnijske Karitas Brdo Zlato polje.