Avtor: arhiv Objavljeno: 24. 06. 2011

Sveta maša za domovino

Tokrat smo se zbrali pri sveti maši za domovino v cerkvi sv Vida v Šentvidu pri Lukovici, ter prisluhnili najprej Božji besedi, ki nam je v Evangeliju spregovorila o gradnji hiše- doma. Dober gospodar postavi svoj dom na skalo , na trdne temelje, tako dela vsak pameten človek in tako naj bi ravnal tudi slovenski človek, ki je bil vedno Boga boječ ,a je imel zaradi tega tudi svetlo in trdno bodočnost. In kakšen je temelj- kamen katerega 20 obletnico slavimo, je res tako trden, ima skupne vrednote ne interese, ki so kakor pesek. Osnovne vrednote kot so, dostojanstvo vsakega človeka do naravnega spočetja do naravne smrti, pravičnost, enakopravnost, braniti človeka pred interesi posameznikov so zaničevane in poteptane. Vrednote so brezpogojne ne če nam trenutno paše da drugače pa raje ne, kajti trajne vrednote nas vodijo k lepšemu življenju. Da ob tem ne pozabim na pravičnost, na kateri je zgrajena država , kajti brez nje je kakor velika roparska horda. Etične vrednote in razum sta poglavitna in morata prevladovati, kajti če ju ni potem zidamo na pesku. Vsak človek ima svoje dostojanstvo in potrebuje Boga vedno in povsod, kajti če damo Boga na rob, ali ga želimo popolnoma odstraniti , potem nastopi tema, ki jo spoznamo žal šele mnogo prepozno. Če ne bomo trdno stali na božjih vrednotah, ampak bomo poslušali moderne nauke manjšine, potem bomo kaj hitro utonili v morju današnjega časa. Torej bodimo graditelji svojega in skupnega življenja za katerega jamči Bog in bo grajen na trdni skali. Pri sveti maši je tokrat prepeval združeni pevski zbor župnije Brdo v katerem so prepevali pevci in pevke iz Brda in Šentvida, na orgle je igral Lojze Pezdirc, zbor je vodila Špela Kink. Po končani sveti maši smo na prostoru za kulturnim domom Antona Martina Slomška prisluhnili krajšemu kulturnemu programu, kjer smo prisluhnili domoljubnim pesmim, ki nam jih je prebirala Helena Urbanija in ubranim zvokom godbe Lukovica. Po nagovoru predsednice KS Matej Orehek so prižgali kres in vse zbrane v čast praznika pogostili z domačimi dobrotami.