Avtor: arhiv Objavljeno: 9. 07. 2011

Zahvalna sveta maša

Čeravno nam je življenjska pot vsaj od srečanja z Abrahamom Vinka Pirnata Ceneta poznana nam jo je v njegovi rojstni župniji, ki slavi letos trinajst let v cerkvi sv Jožefa na Viru smo se z sveto mašo zahvalili Bogu za prehojeno pot našega prijatelja. Pater Robin Schweiger je njegovo življenjsko pot porazdelil v pet map in sicer prva leta otroštva- leta na Viru, leta v JNA, leta na barikadah- kakšne doživi še sedaj, leta na občini in 50 leta tukaj v cerkvi , ko se skupaj z nami zahvaljuje Bogu za prehojeno pot. Ob tem ni pozabil omeniti, da so imeli angeli varuhi z njim obilo dela in , da je ob tem imel priložnost občutiti kako ga Bog vodi skozi življenje. Da je človek globoke vere in zaupanja v Boga in božjo previdnost je odražal tudi z svojim delom in življenjem. Bog nam podaja roko sprave ne glede na to kaj smo in zato mu recimo hvala za preteklost in sedanjost in prihodnost. Ob tem ni pozabil na stisko mnogih in tako je tokrat zbrana sredstva namenil za misijon v Albaniji, kjer deluje sestra Slavka Cekuta. Weilheim pomoč za Albanijo je humanitarna organizacija, ki je bila ustanovljena l 1991 ob pogledu na stisko albanskega ljudstva. Ustanovitelj Fritz Sommer si je vsak večer vzel čas za ogled televizijskega dnevnika in v enem izmed njih ga je nagovorilo sporočilo o stiski Albanskega ljudstva. Poleg številne pomoči, ki jo je pripeljal v Albanijo je zgradil vas za otroke, ki živijo na cesti. Tako je v Elbasanu nastal dom za zapuščene otroke, poleg pa še vrtec in dom za dekleta. Mnogim pomagajo z toplim obrokom, saj skuhajo preko 70 obrokov dnevno za otroke iz revnih družin. Od leta 2003 so v projekt vključene Šolske sestre de Notre Dame ( se spomnite kako je bilo s sestrami za čas Jugoslavije v Sloveniji), ki pomagajo zaposlenim pri vzgojenem poslanstvu, spremlajti otroke in mladostnike pri njihovi celostni vzgoji skozi vsakdanje življenje in skrbeti, da pridobljena sredstva dobrotnikov dobro in koristno porabijo. In kjer dobrota je tam je ljubi Bog in kjer ljubezen je tam prebiva Bog in z njim je premagovanje križev in težav mnogo lažje, vsaj prvih petdeset je z Njegovo pomočjo šlo, za drugih pa smo ga poprosili pri sveti maši.