Avtor: arhiv Objavljeno: 11. 09. 2011

Praznovanje 256. obletnice posvetitve župnijske cerkve

Slovesno sveto mašo je tokrat ob somaševanju sedanjega duhovnega pomočnika Ivana Povšnarja in domačega župnika Andreja Svete vodil kanonik prelat dr. Borut Košir, ki nam je tokrat najprej spregovori, da smo se zbrali na svetem kraju, ki so ga naši predniki izvzeli , zato da bi se na tem kraju srečevali z Bogom, kajti cerkev je hiša božja in vrata nebeška. V nobeni deželi ni toliko cerkve kakor v naši v katerih bi ljudje častili Boga in svetnike se jim priporočali tudi zato, da bi bilo njihovo življenje bolj sveto. Cerkev je podoba nečesa drugega po čemer so hrepeneli, je podoba urejenosti, ki jo Bog postavlja v svet. Zato moramo imeti poseben odnos do svojih cerkva, ki so podoba naše notranje lepote in urejenosti, kajti lepota cerkve kaže naš notranji odnos do Boga in tisto naše notranje spoznanje o Bogu, ki se je ustalil v duhovnem dnu vsakega človeka. In te lepote zagotovo nebi bilo, če nebi poleg župnikov za cerkve skrbeli ljudje, katerih delo le redko opazimo, še redkeje pa pohvalimo. Poleg urejenosti cerkve zagotovo spada tudi zunanja urejenost, saj kakor je dejal dr Košir obleka ne naredi človeka, saj je važno tudi urejenost tistega, ki nosi obleko. In tistim, ki skrbijo za zunanjo obleko cerkve je tokrat podelil nadškofijsko priznanje in zahvalo za zvesto in požrtvovalno sodelovanje v župniji. Tako so priznanja prejeli Ivanka Jerin, Ljudmila Jeretina, Martina Jerin, Tina Dolinšek, Tatjana Cerar, Marija Jeretina, Silva Capuder, Anka Prelovšek, Terezija Bernot, Valentina Zore, Ivi Avbelj, Pavla Šuštar, Jože Kepic, Stane Gerčar, Drago Juteršek, Alojz Drčar, Franc Cevec, Milan Capuder Lovrenc, Ani Dolinšek in Simona Vodlan. In kakšna bi bila žegnanjska nedelja,če se nebi skupaj zbrali na bobu in potici, ja in tokrat so se nagrajencem pridružili še pevci in ministrantje in druženje nadaljevali še v sproščenem pogovoru.