Avtor: arhiv Objavljeno: 30. 09. 2011

Blagoslov prizidka vrtca Medo

Kulturni program v katerem so nastopili godba Lukovica, mladinski zbor Ciklamen in otroci vrtca Medo je bil uvod v otvoritev in blagoslov zelo potrebnih novih oddelkov vrtca v občini Lukovici. Čeprav so prvi otroci v vrtec Medo prišli že leta 2002 in so že takrat pod vodstvom župan Anastazije Živka Burje za vsak slučaj naredili še nekaj oddelkov je danes močno premajhen. No bil je do danes, saj so tokrat odprli nov prizidek k vrtcu, ki je se lepo sklopil z starim delom vrtca. Preden je blagoslov vrtca in prostorov v njem opravil župnik Andrej Svete so na oder stopili in nas nagovorili ravnateljica osnovne šole ga. Brigita Nojič, predstavnik Marlesa, ki je objekt zgradil in župan občine Lukovica. Iz vseh nagovorov tudi nagovora domačega župnika lahko izberemo, da morajo otroci imeti prostor, da se lahko igrajo,spoznavajo nove stvari in prijatelje, se ob igri učijo. Ob tem jim pomagajo starši in uslužbenci vrtca, začenši od vzdrževalcev, kuharic, snažilk in vzgojiteljic. Ob tem jih navajajo na spoznavanje dobrega in koristnega tudi ob pomoči vere, saj vera v Njega pomeni občutek varnosti. Po končanem blagoslovu objekta in vseh prostorov je sledil še ogled za vse prisotne , saj so si poleg staršev tudi dedki in babice želeli ogledati kam bodo otroci hodili in kako se bodo počutili. Poleg vzgojiteljic bo za vsakega izmed njih skrbel tudi angel varuh in zato bo bivanje v vrtcu v katerem bodo preživeli velik del dneva še prijetnejše.