Avtor: arhiv Objavljeno: 6. 10. 2011

Seja Medžupnijskega pastoralnega sveta

Vstopili smo v novo pastoralno leto katerega geslo je Pravičnost v ljubezni in je nadaljevanje minulih pastoralnih let, še zlasti leta krščanske dobrodelnosti in solidarnosti in med nami želi prebuditi večje zanimanje za družbena vprašanja in za družbeni nauk Cerkve na vseh področjih življenja; družine, človekovih pravic, človeškega dela , gospodarstva varovanja okolja in celo politike. Tako je 6. oktobra v župnišču na Brdu članom medžupnijskega pastoralnega sveta župnij Brdo in Zlato Polje o družbenem nauku cerkve spregovoril dr Andrej Marko Poznič župnik v Ihanu. Ob spoznavanju pravičnosti, solidarnosti resnicoljubnosti, solidarnosti smo ugotovili, da je premajhna vloga laikov tako v cerkvi, kakor v družbi. Po končanem teoretičnem delu smo osvojeno znanje preizkusili v praksi, in tako tudi praktično dokazali, da zmoremo narediti korak naprej. Prijetno druženje spoznavanje novih znanj, ki nam lahko še prav pridejo in ne nazadnje spoznanje s spoznanjem, da smo tudi mi del vsakdanja v naši družbi, pomembni tako kot posameznik ali skupina, če le dvignemo svoj glas. Z pogovorom o delu v župniji in dekaniji o novostih na vseh področjih smo končali tokratno druženje z spoznanjem , da lahko kot posameznik naredimo veliko, še več pa kot skupnost vernih, ali nevernih, a pravilno poučenih.