Avtor: arhiv Objavljeno: 26. 11. 2011

Adventna delavnica SBP

Kljub temu, da se v zadnjem času mnoge organizacije, ki jih z adventom, ali nasploh z vero ne povezuje mnogo, jih je čedalje več, ki se poskusijo z izdelavo adventnih venčkov, ki so bili še pred leti v glavni domeni župnij. In vendar se kljub temu zbere na Brdu na adventni delavnici zberejo poleg animatorjev vsi bralci in s seboj pripeljejo še katerega od bratcev in sestric. Vsako leto se animatorji bolje pripravijo na izdelavo in vsako leto so zato materiali , ki jih pripravijo številčnejši in prijetnejši za oko. A kakšen je končni izdelek je vedno odvisno od tistega, ki si je idejo o svojem adventnem venčku zamislil in mu včasih tudi ne uspe tako kakor si je zaželel. Zaradi številčnosti bralcev je delavnica razdeljena na dva dela in tako lahko vsi izkoristijo svoje talente, saj je prostora in pripomočkov dovolj. Seveda med delavnico poteka tudi del, kjer se bralci vedno naučijo kaj novega in tudi malica ne izostane. Pri večerni sveti maši je domači župnik Andrej Svete poleg župnijskega venčka blagoslovil še venčke iz župnije Ihan in adventne venčke članov SBP.