Avtor: arhiv Objavljeno: 11. 12. 2011

Peš romanje

Na tretjo adventno nedeljo se nas je tudi tokrat zbralo pred župnijsko cerkvijo Marijinega vnebovzetja na Brdu precejšnje število romarjev, da bi skupaj odšli peš na romarsko pot proti Zlatemu Polju. Prvo molitev smo imeli na začetku, pri znamenju ob cerkvi Marijinega vnebovzetja na Brdu in potem šli počasi naprej od posameznega znamenja do znamenja na poti proti končnemu cilju romanja. Pri vsakem znamenju zmolimo vsaj eno desetko in nadaljujemo pot. Z ceste zavijemo še k Zajčevem znamenju, kjer smo deležni blagoslova z nebes v obliki dežja in okrepčila domačih. Ob rahlemu rosenju se odpravimo naprej in rahlo rosenje, kakor blagoslov iz nebes nas spremlja do kapelice. V kapeli Lurške Matere Božje se nam pridruži pri litanijah, ki smo jih imeli na koncu našega peš romanja še nekaj romarjev, a so se do tja pripeljali z jeklenimi konjički. Devetdnevnica v čast Brezmadežni in litanije so zaključile našo tokratno vsakoletno peš romarsko pot, pred odhodom smo deležni še okrepčila, da smo lahko nadaljevali pot nazaj, nekateri z avti, drugi peš.