Avtor: arhiv Objavljeno: 17. 12. 2011

Adventno božično srečanje starejših in bolehnih župljanov

V Adventnem koledarju, ki ga je izdalo Misijonsko središče Slovenije in v katerem je zgodba za vsak dan adventa najdemo napisano za 18. december zgodbo o Telohu-Kristusovi roži. Pri sveti maši za starejše in bolehne župljane se je v nagovoru tokrat oprl pri svojem razmišljanju duhovni pomočnik Ivan Povšnar in nam na tokratnem Adventno €“božičnem srečanju povedal kar nekaj primerjav z življenjem starostnikov. Za lažje razumevanje naj najprej povem obnovo zgodbe o Christrose po nemško, po naše pa teloh. Bil je sneg, ko se je rodil mali Jezus in Jožef je želel razveseliti Marijo in odšel je ven in od žalosti potočil solze, ker ni mogel dati nobene rože. In kamorkoli so padle solze se je sneg stopil in zrasle so čudovite cvetice, ki jih je Jožef nabral in jih nesel v hlev napolnil posodo z snegom in jih dal vanjo , to pa položil ob rog jasli in Marija je bila vesela, ko se je zbudila in to si je Jožef tudi želel. To zgodbo je potem prepletal z življenjem starostnikom in njihove družine primerjal z šopkom. Saj so otroci kot šopek, ki razveseli starejše, a ob tem nastajajo tudi solze, saj se mnogi iz šopka oddaljujejo od cerkve. A solze niso izgubljene, kakor niso izgubljene molitve in daritve in slednje obrodijo sadove v družinah. In tako kakor se je Devica Marija razveselila šopka se razveseli naših molitev, zato pri tej sveti maši in srečanju po mašo bodite srečni in veseli in nobena stvar naj ne moti vašega veselja, ki ga imate v Bogu. Milosti in mir svetega Božičnega praznika in naj pride na vas in vaš in vaše domače je na koncu svete maše zaželel vsem zbranim duhovni pomočnik in njegovim željam sta svoje dodala še predstavnica Karitas in domači župnik Andrej Svete. In še prej ko so člani in članice župnijske Karitas Brdo Zlato polje v prostoru kjer se je odvijala sveta maša postavili mize in pripravili pogostitev se je že razvnel pogovor med posameznimi starostniki in obujanje spominov. Sledilo je prijetno druženje in obdaritev, ki se je zavlekla celo do konca sobotne večerne svete maše.