Prvo sveto obhajilo

Verjetno bi bili začudeni, če bi v cerkvi videli prometne znake, ki govorilo o prepovedi in obvezni smeri. Pri nas pa smo se že navadili, da naš župnik Andrej Svete pripravi za slovesnost prvega svetega obhajila nagovor, ki ga razumejo tako otroci, kakor odrasli. mogoče ga razloži preprosto ob pomoči tabel, znakov,  ali česa podobnega ravno zaradi staršev. Kajti otroci iščejo zgled prav pri starših, zato morate paziti ,da jih ne pohujšate. Kakor oče, ki je po koncu prvega svetega obhajila slovesno dejal še birma pa je opravljeno. Marsikje starši, ki so dolžni in prvi poklicani da čuvajo veselje svojih otrok ob današnjem dnevu, jim le tega ukradejo. Kaj se zgodi z srcem otroka, ki prejema Jezusa se pokaže čez čas . Zagotovo pe je, da bodo nekateri obrodili toliko sadov, da jih bo za druge v izobilju. Nekateri bodo ob pomoči staršev prepoznavali nevarnost in odstranjevali trnje, rahljali zemljo in zdržali vročino dneva. Drugi bodo ponovno odkrili zaklad vere šele v starosti, ali bolezni, kajti Božje usmiljenje je brezmejno in nas na različne načine vleče k sebi do konca življenja. Je še povdaril domači župnik, Sicer pa smo tokratno slovesno mašo pričeli z nagovorom katehistinje s katero so se pred dobrim letom lotili spoznavanja Jezusa. Svoje so dodali s sodelovanjem še  starši in otroci, da je bila  sveta maša res slovesna. In ker ob takšnih slovesnostih ne gre brez lepega petja je za to poskrbela zborovodkinja Petra Avbelj z otroškim pevskim zborom.