Oratorij Brdo 2015, ali dnevi brez telefona in računalnika

Nedeljsko popoldne tokrat ni, vsaj kar se vremena tiče, ni  bilo prav nič spodbudno za tokratni že 3. Oratorij na Brdu. Le nekaj minut pred pričetkom je začelo močno deževati in dežurna ekipa animatorjev je morala hiteti pospraviti ozvočenje in klopi. A se vrli animatorji niso predali in prvi del, spoznavni prestavili v cerkev, ki je lahko sprejela  vse starše in otroke z animatorji vred. Zbrane je najprej pozdravil vodja oratorija Marko Juteršek nato pa domači župnik Andrej Svete, ki je zbranim zaželel , da lepo preživijo ta teden druženja. Janez Meden je spregovoril o letošnjem junaku oratorija svetem Dominiku Savio in o oratoriju na splošno, Seveda smo prvi oratorijski dan začeli z  molitvijo in tudi z prošnjo, da nam ljubi Bog nakloni lepo vreme. Nato smo prisluhnili letošnji himni in sprejeli oratorijsko zastavo. Še predstavitev posameznih animatorjih po skupinah oz razredih in že je šlo zares. med tem , ko so otroci spoznavali svoje animatorje in delo v oratoriju so se starši spoznali z redom in pravili oratorija. In kakor hitro so naše prošnje prišle do Boga se je že zjasnilo in drugi del malce bolj zabaven smo začeli na prizorišču dogajanj oratorija 2015 na Brdu. Predstavile so se nam posamezne skupine z svojimi vzklikom in imenom. Poleg tega smo spoznali sila zanimive delavnice letošnjega oratorija, ki bodo našle svoje mesto tudi na tej spletni strani, a za enkrat bodi dovolj. Ob plesu in veselju, tudi ob igranju zanimivega nogometa smo kar pozabili iti domov, saj so animatorji pripravili tudi manjšo pogostitev. Še preden smo se odpravili domov smo zavili v nove prostore, ki jih bodo mladi znali dobro izkoristiti in razlika med tistim prej in sedaj je več kot očitna. Dela so malce zamrla, počakala bodo na konec oratorija nato pa bodo glede na sredstva ponovno napredovala, da bodo imeli mladi na Brdu svoj prostor za druženja.