Zlatomašnik izkoristil prijetno s koristnim

Med svojim obiskom v domovini, čeravno ima kar dve,  je zlatomašnik Franc Barle SDB znal obiskati tako sorodnike , kakor podružnične cerkvice župnije Brdo. Kar malce v zadregi je bil, ko je videl kako lepo so obnovljene in, da so mnoge ohranile še tudi  prvotno obliko brez daritvenega oltarja. Kakor je dejal je maševal na tak način še ko je bil mlad, no in ker se mu  leta ne poznajo prav dosti ni bilo zadrege pri nobeni sveti maši. Najprej je maševal v Gradišču pri sveti Marjeti, nato v Rafolčah pri sveti Katarini in še pri svetem Vidu v Šentvidu pri Lukovici. Poleg tega si je ogledal še cerkev sv. Luka v Spodnjih Praprečah,  cerkev v Dobu  in v Krtini. Poleg sorodnikov je obiskal še posameznike, ki so pripomogli k lepšemu praznovanju zlate maše, da se jim še sam osebno zahvali in jim stisne roko. Tako je združil prijetno s koristnim, saj se je po svetih mašah zadržal v pogovoru z župljani in obenem obujal spomine na kratke mladostne dni, ki jih je preživel v dolini Črnega grabna.