Umestitev novega župnika v službo na obe župniji

Od prvega avgusta vodi župniji Brdo in Zlato Polje novi župnik Vlado Jaksetič , ki je k nam prišel iz župnije Velike Lašče, sicer pa je  rodom iz Moravč. Pozdravni nagovor mu je tokrat izrekel kar eden izmed obeh farnih ključarjev in mu zaželel iskreno dobrodošlico v imenu župnijskega občestva. Z željo, da bi svoje duhovniško poslanstvo oznanjevanja , vodenja in posvečevanja z veseljem in živo vero potrjevali in, da bi radi darovali svete skrivnosti , za nas molili in nas imeli radi, ter gradili živo župnijsko občestvo.  Besede pozdrava so bile namenjene tudi posvečevalcu generalnemu vikarju, arhidiakonu dr. Francetu Šuštarju, ki je v obredu umestitve poudaril, da smo se z veseljem  danes zbrali k temu, za vašo župnijo tako pomembnemu slavju. V imenu našega nadškofa in z njegovim pooblastilom bom umestil vašega novega župnika Vladimirja v njegovo novo službo. V imenu nadškofa pozdravljam vse farane, posebno pa še novega župnika. Vaš novi župnik je dobil odlok našega nadškofa, s katerim ga postavlja za rednega dušnega pastirja in župnika vaši župniji. Ta odlok vam bom sedaj prebral. Po prebranem odloku je sledila molitev k Svetemu duhu nato pa mu je izročil župnijo v posest. Obenem  mu je  Izročil tudi  skrb za zveličanje ljudi v župniji in mu ob tem skupno z vsemi navzočimi zaželel Božje milosti in blagoslova. Bog naj Ti podeli vse potrebne darove Svetega Duha, zdravja in moči, da boš mogel z veselim srcem služiti temu ljudstvu. Novi župnik se je zahvalil za izkazano zaupanje in tako prevzel najprej župnijo Brdo, nato  še župnijo Zlato polje. In kakšna je bila do sedaj življenjska pot novega župnika na Brdu.  Vladimir Jaksetič je bil rojen 5. 7. 1951 v Ljubljani. Njegova domača župnija je Moravče. Potem ko je stopil v Bogoslovno semenišče je bil leta 1976 posvečen v duhovnika. Najprej je bil štiri leta kaplan v župniji Šenčur, in dve leti v župniji Zagorje ob Savi. Od leta 1983 do 1992 je bil župnik v Žalni in potem pet let župnik v Gornjem Logatcu. Od leta 1997 je bil nazadnje župnik v Velikih Laščah.