Utrip Cerkve po svetu- Melbourn

Matjaž Merljak nas s pomočjo valov  Radia Ognjišče večkrat poveže z našimi rojaki po svetu, da izvemo kaj je novega pri njih. Tokrat pa smo iz prve roke izvedeli, da se  Slovenska skupnost v Avstraliji  pripravlja na obisk ljubljanskega nadškofa in metropolita msgr. Stanislava Zoreta, saj se nam je od tam javil domžalski organist  Igor Velepič. V krasni Melbournski slovenski cerkvi sv. Cirila in Metoda nedeljske svete maše povezujejo Slovence tudi po obredu, saj  v živahnem druženju  v veliki župnijski dvorani mine marsikatero nedeljsko dopoldne. Pri mašah sicer  na orgle igrajo kar trije organisti, v nedeljo, 10. januarja pa je petje zavzetega župnijskega zbora, pod vodstvom Janike Rutherford, spremljal na orglah domžalski organist Igor Velepič, ki je bil s prijatelji tam na obisku. Prepevanje božičnih pesmi v buhtečem poletnem vzdušju je bilo za organista in ostale sicer res nekaj posebnega prijetnega, kar ne pozabiš zlepa. Župnik, pater Ciril Božič, jim je razkazal cerkev in še posebej predstavil izjemno zanimiv ter pomenljiv (s tehtnimi konotacijami melbournskih mestnih znamenitosti) križev pot s petnajstimi postajami, ki ga je pred tremi leti ustvarila umetnica, pa tudi pevka v zboru, Zorka Černjak. Druženje je bilo izjemno prijetno in za spomin na druženje je nastala tudi fotografija  z gostujočim domžalskim organistom, ki jo je posnela Sara Kern.