Na nedeljo Jezusovega krsta doživeli lepoto nebes

O tem kako lepo bo v nebesih so se prepričali vsi, ki so na nedeljo Jezusovega krsta bili pri sveti maši v Marijini cerkvi v Domžalah. "Tako lepo bo samo še v nebesih" so bile besede trenutno ene najbolj poznanih oseb v zadnjem času iz Domžal na koncu svete maše ko smo se zbrali pred cerkvijo  Marije Vnebovzete na majhnem hribčku Goričica v Domžalah. Moravška Mara je bila namreč tista, ki je na koncu svete maše izrekla zgoraj navedene besede. Le to ne vem, ali zaradi same svete maše, nagovora duhovnega pomočnika Andreja Sveteta, ali petja fantov in mož moškega pevskega zbora Janko Kersnik iz Lukovice. In kolikor poznam Maro mislim, da zaradi petja sicer pa že nekaj let prepevajo na koru Marijine cerkve v Domžalah na začetku novega leta člani moškega pevskega zbora Janka Kersnika in tudi letos so zapeli. A ne sami, skupaj z solistkama Urško Pavli in Marto Zabret, le da je dirigentsko palico tokrat vrtel Marko Juteršek ob odsotnosti Igorja Velepiča. In če smo v nagovoru med sveto mašo prisluhnili besedam o krstu in rojstvu, ter obnovili krstne obljube, je bilo petje na koru tokrat le malce drugačno kot običajno. Saj smo se s pesmijo preko latinske maše podali na romanje z božičnimi in koledniškimi pesmimi evropskih narodov. Slednje je uredil in zbral Janez Močnik , ki je s svojim delom  mnoge napeve otel pozabi in jih s svojimi priredbami približal današnjim zborom. Zato Bogu hvala za ljudi, ki znajo in zmorejo poskrbeti, da ta del ljudske zapuščine ne bo šel v pozabo.