Letno srečanje ključarjev obeh farnih in vseh podružničnih cerkva župnije Brdo in Zlato Polje

V četrtek 28 januarja so se v učilnici župnišča na Brdu zbrali po sveti maši ključarji obeh farnih in vseh podružničnih cerkva, da bi določili termine svetih maš in se dogovorili o delih, ki so potrebna za ohranitev sakralne stavbne dediščine. Svoje delo so najprej priporočili Bogu z molitvijo, nato pa predstavili cerkve župnijskemu upravitelju Jožefu Lapu.  Slednji je omenil številne cerkve in kapelice po naši domovini, ki so sicer izraz globoke vere, a obenem tudi velikih skrbi z vzdrževanjem . Po končani zimi bo potrebno pregledati kako je kaj z strehami in če slučajno novodobni verniki niso odnesli s seboj kaj spominkov, mislim žlebov. Seveda  je posebno poudaril in naglasil, da je potrebna mala dela, kot so manjkajoči strešniki urediti čim prej, za večja pa bomo poskrbeli spomladi. Pregledali in uredili so še urnik svetih maš, predvsem slovesnih vse do avgusta, večjih posegov oziroma vzdrževalnih del v posameznih cerkvah ter s tem zaključili tokratno srečanje.