Peplnica

Dajte s trobento znak na Sionu! Zapovejte post, razglasite slovesni shod,  zberite ljudstvo, očistite srenjo, skličite starčke, zberite otroke in dojenčke na prsih; naj pride ženin iz svoje izbe in nevesta iz svoje spalnice!  Naj jokajo med lopo in oltarjem duhovniki, služabniki Gospodovi! Naj govore: »Usmili se, Gospod, svojega ljudstva! Ne daj svoje dediščine v zasramovanje, da bi bili v zabavljico narodom! Zakaj bi govorili med ljudstvi: ‚Kje je njihov Bog?‘« usmili se Gospod svojega ljudstva v tem letu Božjega usmiljenja in nad vse nas, zlasti še nad trdovratne in zakrkjene grešnike, nad tiste, ki mislijo, da nimajo nobenega greha, da so v redu, da jim nič ne manjka, da jim nima nihče nič očitati , da jim ne bo nihče komandiral , da naj jih pustimo na miru.  Naj se letos v letu Božjega usmiljenja vsak ozre na spovednico saj, ko smo brali pastirsko  pismo naših škofov polno spodbude in tudi besede papaža Frančiška, da bi postni čas dobro izkoristili v tem milostnem letu Božjega usmiljenja. Današnja pepelnična sreda je za župnijo poseben milostni dan, čeprav bodo danes povsod obhajali slovesno bogoslužje bo pri nas bolj slovesno. Med nami imamo cvet mladosti, mladih fantov in deklet, ki so  pripravljeni iti na pot  pričevanja v svetem duhu, na pot svetosti, na pot pravičnosti, da se bodo znali izogibati raznim parolam. Uživaj kakor hočeš, živi kakor hočeš in ti paše, da bodo znali proti takim parolam nastopati in jih izpodbijati, zato rabijo Božjo pomoč. Danes bodo občutili, da smo majhni minljivi grešniki in pepel v katerega  se bomo spremenili. Zato bomo pristopili  k blagoslovu  z vero upanjem in prepričanjem .  Te besede je župnijski upravitelj Jožef Lap namenil na pepelnično sredo zbranim pri sveti maši nato pa povabil birmance da so izrekli obljube, ki jih zavezujejo k zgledom, ki jih daje  globoka vera do Boga.