Vnesite vaš naslov

Na tretjo velikonočno nedeljo so se v cerkvi Sv. Mihaela v Mengšu zbrali mladi pevci in pevke ter instrumentalisti, da bi skupaj z pesmijo slavili in častili Boga na tokratnem srečanju otroških pevskih zborov domžalske dekanije. Iz kar sedmih župnij so tokrat prišli v Mengeš prepevati skupaj z zborovodkinjami in tako ponovno pokazali , da so se v letu nekaj  novega naučili. Sicer so nastopi in prepevanje v otroških zborih odlična iztočnica za kasnejše prepevanje pri mladinskih in nato odraslih zborih. Najprej je zbranim nekaj besed in misli namenil domači župnik Janez Avsenik, ki je povezoval celotno srečanje z duhovnimi mislimi in tudi z besedami o posameznih zborih. Led je tokrat prebil  otroški zborček Mavrica iz župnije Dob z zborovodkinjo Tino Grošelj na kitari jih je spremljal Žiga Pogačar. Zapeli so "Razsvetli našo pot, Marija" ter "Veseli človek se". Veseli kristjani se imenuje pevska skupina iz Domžal, ki jo vodita Natalija Podjavoršek in Nataša Banko. Skupaj z številnimi instrumentalisti in Natašo Banko na klavirju so zapeli  "Če bi bil" in "Vstopite h Bogu".  Otroški zbor Zvonček župnije Vir,  z zborovodjema Martinom Jerebom  in Ano Pirnat ter kitaristom Boštjanom Pohlinom nam je zapel  "Poj in praznuj" ter "Kadar rože svoj cvet odpro". V že znanih sončnih barvah so tudi tokrat prinesli sonce otroci zborčka Sončni žarek iz Domžal skupaj z zborovodkinjo in kitaristko  Lili Sever, zapeli  so " Zvonovi pojejo v jutro pomladno" in "Marija ti mati si moja".  Ihanski Zvončki že leta vodi  zborovodkinja sestra Mirjam Ferčak, zapeli  so "V mojih mislih si le ti" in "Aleluja, vi ste luč sveta ob pomoči in spremljavi mladih instrumentalistov.  Otroški zbor Angelčki iz Mengša vodi zborovodkinja Aleksandra Matan, kitarist je Luka Žnidar na  klavir jih spremlja Maša Matan. Zapeli so "Marija, prelepo bitje" in "Jezus naš je vstal".  Otroški zbor Zvonček iz župnije sv. Martina iz Moravč je potreboval kar malce več časa, da se je postavil pred oltar in nekoč bom povprašal  zborovodkinjo Barbaro Fale, kako pripravi otroke, da se v takem številu odzovejo povabilu in pridejo pet. Na violino jih je tokrat spremljala  Eva Pirnat, na flavto Lucija Vehovec,  na črno bel  tipke je pritiskal  Blaž Pirnat. Zapeli  so "Tvoje roke" in "Ko roža cvet odpre". Otroški pevski zbor župnije Jarše z zborovodkinjo Andrejo Jeretina, je spremljala na prečno flavto Greta Pflaum, na  kitaro Anže Kovačič, na cajon Gašper Pirc. Zapeli  so "Naj te pozdravim" in "Naj iz srca". Za zaključek so vsi zbori združeno zapeli še "Hvala Marija", ki je prekrasno izzvenela iz vseh otroških grl v  cerkvi Svetega Mihaela in prejeli blagoslov , ki ga je podelil  dr. Andrej Marko Poznič. Naslednje srečanje zborov gosti župnija sv Martina iz Doba.