Romanje Črna gora Albanija z Aritoursom Naslov:

Vsega lepega je enkrat konec, našega romarskega potepanja pa še ne tako kmalu, kajti jutri se v župniji Ljubljana Polje dobimo, v vsakem vremenu, da malce podoživimo našo romarsko pot. Kaj smo torej tokrat odnesli iz našega, kakor nekateri pravijo izleta z sveto mašo? Poleg številnih znamenitosti, ki smo si jih tokrat ogledali smo se ponovno zbrali že stari znanci , pridružili so se nam tudi novi, stkale so se prijateljske vezi, spoznali smo nove in stare  prijatelje in ne nazadnje obiskali smo kraje v katerih smo že bili. Zanimivo je primerjati tokratno romanje z radijskimi počitnicami pred 10 leti. Počitnice z Radiem Ognjišče v Črni gori so bile nad pričakovanji, tokratno romanje pa polno presenečenj. Čeravno so ostali spomini in prijateljske vezi je čas naredil svoje in ne samo, da nismo več tako mladi , toliko sprememb v teh letih ni bilo za pričakovati. In vendar sem se srečal z ljudmi, ki so pred desetimi leti skrbeli, da nam je bilo lepo. Srečal sem se z sorodnico s katero se še nisva videla čeravno nosi dekliški priimek moje mami. Še bi lahko našteval, vendar ostali bodo spomini, ostale bodo fotografije in prijateljstvo in ravno zaradi tega bi romanje čez čas še ponovil. A s kom, ja z ženo, prijatelji in Aritousom. Kaj naj zapišem na koncu HVALA šoferjem, vodički Alenki, Aritoursu , ki je lepo kljub nekaterim manjšim spodrsljajem pripravil  res odlično romanje z čudovitimi nočitvami in oskrbo. Le eno me moti, sicer še nisem ravno v letih, a vendar se mi zdi, da je urnik prenatrpan, vem, da je njihova želja predstaviti čim več, videti in doživeti čim več, a vendar malce predaha je pa ja potrebno, kajti bolje bo, če kakšna zanimivost manj, naj bo za naslednje romanje pa bo ravno prav.