Vnesite vaš naslov

Mesec maj je Marijin mesec in obenem zadnji mesec pred težko pričakovanimi šolskimi počitnicami, ko se počasi zaključujejo obšolske in druge dejavnosti. V župniji Ljubljana Polje so tako v petek 27. maja po sveti maši zaključili letošnje Slomškovo bralno priznanje. Pri sveti  maši so tokrat zaradi praznika na četrtek prebrali šmarnice kar za dva dni in se nato na koncu  po zapetih  litanijah vsi napotili še v letno gledališče na dvorišču župnišča. Tu je po odpravljenih manjših zapleti z tehniko, ki jih je rešil župnik Janez Bernot svojo novo knjigo za otroke in odrasle predstavila Natalija Krašna, ki se je udeležila kar nekaj skupnih romanj. Iz vasi tam doli na Krasu, kjer je burja doma je tako prinesla ne veter, ampak pesem, in veselje ter številne otroške dogodivščine prelite na papir. Tokrat je knjižici priložena tudi zgoščenka in note, da lahko tudi sami zapojemo, ko prebiramo knjigo najmlajšim. Predstavitev knjige, ki je nastala zahvaljujoč njenemu talentu in številnim zgodam in nezgodam v vrtcu, kjer dela in doma je potekala na prav zanimiv način. S pomočjo plišastih igračk in celo hlevčka iz jaslic. Po končani predstavitvi je sledila še podelitev priznanj bralcem SBP, ki jih številčno res ni veliko so pa zastopani vsi razredi. Poleg avtorice knjige je priznanja podelila še Katarina Plut. Domači župnik se je na koncu zahvalil najprej avtorici knjige Pikice Nataliji Krašnja in voditeljici SBP Katarini, posebej se je zahvalil še  Lidiji, ki skrbi za knjižnico. Poleg priznanj pa smo bili v spodbudo k branju dobrih knjig deležni še posebne nagrade iz Vipavske doline , slastnih rdečih češenj.