Posvetitev Mariji

Na binkoštni ponedeljek je bilo tokrat  v župniji Marije Vnebovzete na Brdu ravno tako slovesno kot dan prej, ko je bila  slovesnost prvega svetega obhajila saj so se prvoobhajanci, kar 29 jih je bilo posvetili Mariji. Kajti binkoštni ponedeljek je praznik Marije, Matere Cerkve in tako so se zvečer zbrali prvoobhajanci in skupaj  z župnijskim upraviteljem Jožefom Lapom odšli v cerkev, kjer so pri maši prisluhnili šmarnicam, nato pa se najprej skupaj posvetili Mariji, nato so to storili še ostali zbrani pri sveti maši. Tokrat sta bili v cerkvi kar dve Mariji, domača v glavnem oltarju in Fatimska pred daritvenim oltarjem  in kakor je naglasil župnijski upravitelj Jožef Lap je Mariji vzeta v nebesa stopila iz trona iz nebes bliže k nam.  Marija, ki je v nebesih je vedno  stopila k preprostim otrokom in ne učenim izobraženim ljudem in tako tudi danes stopa do malih kakor je stopila pred skoraj sto leti z prošnjo naj se svet spreobrne, naj moli, naj dela pokoro. Po slovesni sveti maši in posvetitvi je sledil še drugi del in sicer agape za vse prvoobhajance, niso pa pozabili niti na starše, ki so se skupaj z njimi udeležili tokratne svete maša in posvetitve.