Zdaj gre zares Oratorij Brdo 2016

Kako hitro čas beži, le za trenutek se je Brdo odelo v spokojno tišino, nato  je ponovno zazvonil zvonec, tokrat v cerkvi in oznanil začetek letošnjega oratorija z geslom Zdaj gre zares. Tudi tokrat je vreme malce ponagajalo animatorjem, letos so jim pridružili še  iz župnije Krašnja in že je tu konec prijetnega tedna polnega druženja prijateljevanja,spoznavanja in igranja. Čeravno ni  lahko krotiti 164 otrok in poleg njih še 49 animatorjev se je tudi letos vse lepo izteklo.    Slovesen zaključek letošnjega oratorija je bila sveta maša, ki jo je daroval p. Lojze Markelj jezuit ob somaševanju župnika iz Blagovice in prisrčnem sodelovanju vseh oratorijcev od najmanjših in vse do animatorjev. Pater Lojze je v svojem nagovoru najprej obujal spomine na dni , ko je bil z birmanci pred leti skupaj na Brdu in ti so sedaj že animatorji. Spomnil se je  tudi obiska Fatimske Marije, nato pa povabil mlade, da so oni pridigali z svojimi izkušnjami z oratorija. Ni  pozabil niti na zahvale, najprej otroci staršem in nato starši otrokom in ob tem poudaril, da ne bomo nikoli dovolj hvaležni svojim staršem. In naj aktivno preživljamo počitnice in dopust in naj tudi med tem časom kaj postorimo tudi doma, saj žulje na rokah lahko vidimo, na zadnjici pa težko. Na koncu svete maše smo preko igre spoznali kaj vse so otroci doživeli v tem tednu Oratorija. Začeli so z  Ostržkom v cirkusu in nam nato prikazali  celoten teden skozi igro posameznih skupin. In to res od začetka, od jutranjega bujenja animatorjev, skritega gosta, izleta v Blagovico,  različnih delavnic in  iger. Ker se je prireditev zelo zavlekla smo imeli vmes še kosilo, ki so ga predstavili predšolčki in tudi vodne igre so dobile svoje mesto na predstavitvi. In če so v petek zaključili razgiban zabavni in poučni teden, so tako zadnji dan v soboto zaključili še duhovnega. Ob tem velja omeniti poleg pridnosti otrok in animatorjev tudi pripravljenost staršev in ostalih dobrih ljudi, ki so priskočili na pomoč pri tokratni izvedbi Oratorija na Brdu. S spustom zastave, ki sta ga s skupnimi močmi opravila ravnateljica OŠ Janko Kersnik dr. Anja Podlesnik Fetih in Janez E. Rus župnik iz Blagovice, ki je animatorje presenetil z veliko torto se je tako končal Oratorij Brdo 2016. Kako bo z Oratorijem 2017 pa kdaj v prihodnjih poročanjih.