Jožef Lap župnijski upravitelj na Brdu zaključil svoje poslanstvo Naslov:

Kar nekaj časa se je govorilo in tudi sam je dejal, da bo na Brdu samo do imenovanja novega župnika in tako  je na nedeljo 31. julija še zadnjič maševal na Brdu. No, ravno zadnjič ne, saj se lahko še kdaj oglasi in nas, če ne drugače nas vsaj z petjem povrne v te mesece, ko je bil na Brdu kot župnijski upravitelj. Tiste besede, ki so se pojavljale po vaseh in okoliških lokalih, da pride nov župnik, najprej ta, nato oni in na koncu tretji, so se uresničile in tako bo na Brdu od 1. avgusta novi župnik. Ker je župnijski upravitelj Jožef Lap vskočil namesto prejšnjega župnika in tako obe župniji vodil do imenovanja novega župnika je prav, da se mu farani za njegov doprinos v župniji tudi zahvalijo. a preden preberete zahvalo še dve tri besede, o tem kaj nam je na koncu povedal župnijski upravitelj. Dejal je, da je čakal, če se bodo farani kaj spomnili, da odhaja in, da je za časa svojega dela na Brdu dobil kar nekaj sporočil na mobilni telefon, povedal je tudi številko z grožnjo, da ga bodo dali v časopis. Vse tako kaže, da bolj redko vzame v roke verski tednik  Družino, saj je bila za časa delovanja na Brdu kar nekajkrat objavljena njegova fotografija v tem časniku ob različnih dogodkih in je bil tako že dan v časopis. Kljub temu sta se mu pri nedeljski jutranji sveti maši  v imenu vseh župljanov za njegovo delo v Gospodovem vinogradu zahvalila Matevž Kink in Petra Avbelj. Z besedami :" Spoštovani g. Lap, stolni prošt in prelat! Danes se poslavljate z Brda kot naš župnijski upravitelj, zato se vam v imenu vseh župljanov Brdske fare zahvaljujem za vaše požrtvovalno delo, ter za pogum in smelost, ko ste pred sedmimi meseci, tako rekoč iz danes na jutri prevzeli upraviteljstvo nad našo župnijo. Pa vendar se je hitro pokazalo, da vam ni vseeno za nas. Z vso odločnostjo ste poprijeli za pastoralno delo, mi farani in župnijski sodelavci pa smo vse skupaj doživljali kot nekaj mesečni misijon...hvala vam za to bogato izkušnjo. V bodoče vam želimo še veliko zdravja, pri na daljnem delu pa obilo življenjske energije in Božjega blagoslova." so se  poslovili od župnijskega upravitelja, ki je sicer imel še eno sveto mašo ta dan v župniji in je nato odšel proti zeleni Ljubljani. V ponedeljek 1. avgusta je namreč v župniji že nastopil službo župnika novi župnik Pavle Okoliš, ki bo umeščen na mesto župnika v nedeljo 14. avgusta tega leta ob 9. uri v župnijski cerkvi Marijinega Vnebovzetja na Brdu.