Revija Ognjišče Avgust 2016

Dopust je čas za počitek in obenem tudi čas za branje, saj lahko v miru vzamemo v roke dobro knjigo, ali kakšno drugo branje. Čeprav smo zakorakali že v drugo polovico avgusta je vseeno prav, da malce pokukamo v revijo Ognjišče, ki v mesecu avgustu prinaša tako kakor vsak mesec obilo zanimivega branja. Če si pogledamo samo uvod bolje Iz urednikove beležnice ugotovimo, da je na Ognjišču vseskozi kot v čebelnjaku, da vse migeta in dela, da nastaja jo nove revije, nove knjige. Tokrat je gost iz oddaljena Slonokoščena obale Pavel Bajec, zanimivo branje so tudi odgovori na vprašanja pod rubriko Pisma. Ker je v Sloveniji na poti Fatimska Marija romarica je tokrat njenemu obisku in zgodovini namenjena celotna priloga v kateri so že posnetki obiska v naših župnijah in kje vse še bo. Svoje mesto so našli tudi zanimivi odgovori mladih iz župnije Brdo, ki jih je "zasliševal" Robert Friškovec. poleg vsega zanimivega branja ne smem pozabiti prispevka, ki bo navdušil gospodinje Kuhajmo z Valerijem in stalnih rubrik kot je Indijanček Križanke in humor......In če vsak mesec Ognjišče prinese obilo zanimivega se mi zdi, da je rubrika Milijonarji dobrote nekako odmaknjena od nas, da ne najdemo pravega stika, prave dobrote in se število ne povečuje glede na druge dobrodelne akcije, čeravno ima le ta neko stalnico. Mogoče bo v kateri izmed prihodnjih številk Ognjišča tudi na tej strani opaziti napredek v smislu olimpijskih iger  "višje, hitreje, močneje" oziroma darujem, da pomagam tistim, ki so pomoči potrebni.