Vsak začetek je težak

Z prihodom novega župnika na Brdo se je marsikaj spremenilo, če ne drugega so tisti, ki jim sveta maša ni stalnica opazili, da so sedaj oznanila na daljši rok in jim  tako ne bo potrebno večkrat na Brdo. Kakšne bodo še druge spremembe bo pokazal čas,a dve stvari sta ostali, le ena je dobila novo skladiščno mesto. le redki se še spomnijo, da smo 22. aprila 2002 začeli z zbiranjem odpadnega papirja pod geslom Narediti tri lepe stvari. Zbrana sredstva so bila najprej namenjena skladu misijonarja Francija Pavliča v Bolivijo v zadnjem času , bolje letu sedmih suhih krav pa se je z zneskom pokrivalo tudi izgube nastale z manjšim prilivom sredstev na račun Karitas Brdo in Zlato Polje s strani župnije. Upam, da se bo s prihodom novega župnika to uredilo in, da bomo skupaj z znamkami, ki jih še vedno zbiramo in s katerimi ob pomoči Misijonskega središča Slovenije podpiramo naše misijonarke in misijonarje, poživili tudi delo sklada misijonarja Francija Pavliča, povečali število Milijonarjev dobrote, da bo dobrodelnost ponovno pokazala pravi obraz in ponudila roko pomoči potrebnim.